24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zrewitalizowany zamek w Szczytnie odwiedziło 100 tysięcy turystów

WiadomościZrewitalizowany zamek w Szczytnie odwiedziło 100 tysięcy turystów

Zamek krzyżacki położony w Szczytnie na Mazurach, który został otwarty do zwiedzania trzy miesiące temu po completexowej rewitalizacji odwiedziło już 100 tysięcy osób. Szczycieński magistrat podał informację, że wynik ten przewyższał wcześniejsze oczekiwania, ponieważ zakładano odwiedzenie atrakcji turystycznej przez około 30 tysięcy osób rocznie.
Jak poinformowała w piątek Katarzyna Furczak, szefowa promocji w urzędzie miejskim w Szczytnie, rozgrzeszenie mogło wynikać ze szerokiej kampanii promocyjnej tego miejsca, atrakcyjnego kalendarza imprez i koncertów oraz projektów filmowych, które były organizowane w odrestaurowanych ruinach zamkowych podczas letnich miesięcy.
Zamek w Szczytnie, inaczej niż inne zamek krzyżackie, posiada szczególną zaletę, mianowicie położony jest blisko jeziora, nad którym turyści mogą spędzać czas na pobliskiej plaży lub wypożyczyć odpowiednie akcesoria wodne.
Zabytkowy obiekt, który jest nowym produktem turystycznym na mapie Warmii i Mazur, został zachowany jako trwała ruina. Koszt całej inwestycji wyniósł 15,9 mln zł i trwała ona blisko trzy lata. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 7,7 mln zł.
Zamek w Szczytnie pochodzi z drugiej połowy XIV wieku. Został on przekształcony w siedzibę prokuratora, urzędnika zarządzającego jednym z okręgów administracyjno-wojskowych państwa krzyżackiego. Po sekularyzacji zakonu w 1525 roku, zamek stracił rangę ważnej nadgranicznej fortecy. Źródło: PAP.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia