12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Amerykańskie wojsko pomogło wydobyć 300-kilowy sprzęt

WiadomościAmerykańskie wojsko pomogło wydobyć 300-kilowy sprzęt

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w okolicach Orzysza na Mazurach w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO przy pomocy ciężkiego sprzętu wydobyli z krzaków nad rzeka Orzyszą zaporę przeciwczołgową, która trafiła do Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej.

reklama

Betonowa zapora przeciwczołgowa, którą wydobyli z trudno dostępnego miejsca żołnierze USA, nazywana była „jeżem”.

„Betonowy jeż waży ok. 300 kilogramów. Jedno jego ramię zawsze sterczy w górę i potrafi zablokować przejazd ciężkiego pojazdu opancerzonego” – wyjaśniło muzeum w mediach społecznościowych.

reklama

Zapora od wielu lat leżała nad brzegiem rzeki Orzyszy w trudno dostępnym miejscu – na stromej, porośniętej krzakami skarpie. Ponieważ w okolicy wielokrotnie natrafiano na niewybuchy, zanim żołnierze USA rozpoczęli wydobywanie „jeża”, saperzy sprawdzili, czy nie ma w okolicy niczego niebezpiecznego.

W Olsztynie odbędą się Wojskowe Targi Pracy i Służby

Do wydobywania zapory żołnierze USA użyli specjalistycznego, ciężkiego sprzętu – samochodu z wyciągarką. Auto należy do wojska.

reklama

„Serdecznie dziękujemy dowódcy Batalionowej Grupy Bojowej NATO Lt. Col. Craig Broyles oraz żołnierzom za okazaną pomoc i włączenie się w budowanie ekspozycji zewnętrznej naszego muzeum. Mamy nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę” – napisało Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej.

Źródło: PAP

Joanna Jędrzejczyk w wojsku? Mistrzyni postanowiła działać
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Szef MON: zachęcam do wstąpienia do Wojska Polskiego: to naprawdę dobra propozycja