-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Olsztyńska Aleja Sław. Otwarto miejsce upamiętniające medalistów z Olsztyna

WiadomościOlsztyńska Aleja Sław. Otwarto miejsce upamiętniające medalistów z Olsztyna

Nad jeziorem Ukiel w Olsztynie została otwarta Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu. To promenada z tablicami upamiętniającymi wybitnych sportowców związanych z miastem. Na brązowych tablicach znajdują się imiona sportowców, dyscypliny, jakie reprezentowali oraz osiągnięte przez nich sukcesy. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są przedstawiciele Fundacji Olsztyński Laur Sportowy, a upoważnienie na utworzenie alei wydała w maju olsztyńska rada miasta.

reklama

Jako pierwsi uhonorowani zostali czterej olimpijczycy z Montrealu i Sydney, związani z miastem. Są to Zbigniew Lubiejewski i Mirosław Rybaczewski, mistrzowie olimpijscy w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku, Andrzej Gronowicz, wicemistrz olimpijski w kajakarstwie z Montrealu, oraz Adam Seroczyński, brązowy medalista w kajakarstwie na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu znajduje się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, tuż przy kapitanacie i plaży miejskiej, co sprawia, że może stać się ona atrakcją turystyczną miasta. Corocznie będą odsłaniane kolejne tablice poświęcone wybitnym sportowcom, trenerom, działaczom i ludziom sportu.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia