1 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńska Aleja Sław. Otwarto miejsce upamiętniające medalistów z Olsztyna

WiadomościOlsztyńska Aleja Sław. Otwarto miejsce upamiętniające medalistów z Olsztyna

Nad jeziorem Ukiel w Olsztynie otwarto w poniedziałek Aleję Sław Olsztyńskiego Sportu, czyli promenadę z tablicami upamiętniającymi wybitnych zawodników. Jako pierwszych uhonorowano w ten sposób czterech medalistów igrzysk olimpijskich w Montrealu i Sydney.

reklama

Poświęcona olsztyńskim sportowcom aleja znajduje się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, w pobliżu kapitanatu i plaży miejskiej. W chodnik wmurowane zostały tablice z brązu, na których poza imieniem i nazwiskiem zawodnika znajduje się dyscyplina, jaką reprezentuje i odniesione sukcesy.

Jako pierwszych uhonorowano czterech związanych z Olsztynem dawnych olimpijczyków, którzy podczas poniedziałkowej uroczystości osobiście odsłonili poświęcone im tablice: Zbigniewa Lubiejewskiego i Mirosława Rybaczewskiego (mistrzowie olimpijscy w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Andrzeja Gronowicza (wicemistrz olimpijski w kajakarstwie z Montrealu) oraz Adama Seroczyńskiego (brązowy medalista w kajakarstwie na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku).

Będzie to jedno z największych wydarzeń sportowych w północno - wschodniej Polsce
reklama

Inicjatorami przedsięwzięcia są przedstawiciele Fundacji Olsztyński Laur Sportowy, a zgodę na utworzenie alei wydała w maju olsztyńska rada miasta. Co roku mają być odsłaniane kolejne płyty poświęcone wybitnym sportowcom, trenerom, działaczom i ludziom sportu.

Pomysłodawcy liczą, że Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu stanie się z czasem kolejną atrakcją dla turystów odwiedzających miasto.

reklama

Źródło: PAP

Kibole z Elbląga potajemnie nagrali klip w Olsztynie. Pragną zemsty
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Kibole z Elbląga potajemnie nagrali klip w Olsztynie. Pragną zemsty

Kibole z Elbląga potajemnie nagrali klip w Olsztynie. Pragną zemsty