18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Minister Czarnek w Olsztynie: nie ma w Polsce żadnych przywilejów dla katolików

WiadomościMinister Czarnek w Olsztynie: nie ma w Polsce żadnych przywilejów dla katolików

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który odwiedził katolickie przedszkole, szkołę podstawową i liceum w Olsztynie prowadzone przez Stowarzyszenie Świętej Rodziny, stwierdził, że nie ma w Polsce przywilejów dla katolików i nie pozwoliliby na żadne odpiłowywanie takowych. Minister powiedział, że działa bardzo wiele podobnych szkół prowadzonych zarówno przez instytucje kościelne, zgromadzenia i organy z nimi związane, na całym terenie Polski. Minister Czarnek oznajmił, że deklaruje wsparcie dla wszystkich tego typu szkół publicznych niesamorządowych i niepublicznych, dokładnie takie samo wsparcie, jak dla szkół prowadzonych przez organy samorządu terytorialnego. Minister zaznaczył, że dotyczy to każdego rodzaju dyskryminacji, również katolików oraz chrześcijan. Źródło: PAP

Będzie remont w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Kościuszki
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

15 KOMENTARZY

15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Hahaha
2 września 2021 18:36

Opłacanie katechetów z pieniędzy publicznych, zwolnienie kleru z podatków od posiadania gruntów, darowizny na rzecz kościoła zwolnione z opodatkowania, organizacja świąt i imprez kościelnych przez gminy z podatków publicznych, tolerowanie przez wymiar sprawiedliwości siania nienawiści i kłamst przez Rydzyka, tolerowanie bezczelności (samochody od bezdomnego który umarł) dalej nie chce mi się wymieniać. Pozdrawiam katolików o zdrowym i obiektywnym umyśle.

likiviks
2 września 2021 21:36

Może niech on zostanie ministrem szkół katolickich, a normalne zostawi w spokoju. Żenada, że minister przyjeżdża do katolickiej szkoły. A na zdjęciach jest Arentowa, a nie Lidka.

Popularne
Ogłoszenia
Nowoczesne pracownie biologiczne i chemiczne w V LO przy ul. Krasickiego
45 lat doskonałości — Elektronik świętuje jubileusz