fbpx
4 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

Drogowcy wyprowadzili z równowagi mieszkańców. O pierwszej w nocy szlifowali tory, tłukli młotami i spawali

reklama

W nocy ze środy na czwartek, mieszkańcy ul. Kościuszki nie mogli mówić o spokojnym śnie. Na torach trwały prace remontowe.

Zaalarmowała nas jedna z czytelniczek, która zaliczyła nieprzespaną noc przez hałasy z zewnątrz:

reklama

– Kto zdecydował o prowadzeniu remontów z użyciem ciężkiego sprzętu w nocy z 1 na 2 września. Ulica Kościuszki jest relatywnie wąską ulicą, gęsto zabudowaną gdzie hałas rozchodzi się jak w studni. Mieszkańcy przyzwyczaili się do hałasu w dzień a tymczasem funduje się nam jeszcze atrakcje nocne. Szlifowanie torów, tłuczenie młotami i spawanie. Tylko człowiek bez wyobraźni, bez empatii, może wymyślić nocne roboty w samym centrum miasta w środku tygodnia. To są prace które można wykonać w dzień, wyłączając ruch tramwajów. Chciałam podziękować w imieniu mieszkańców osiedla Kościuszki za nieprzespana noc. To kolejna taka sytuacja. Ze 2 lata temu także w nocy, a jakże uraczono nas odgłosami młotów udarowych przy naprawie torowiska. – pisze sfrustrowana czytelniczka.

Na nagraniu z nocy widać jak para robotników pracuje na szynach. Hałas, jaki słychać na filmie, nie pozostawia złudzeń, że ciężko byłoby zasnąć w takich warunkach. Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta w celu ustalenia, kto i dlaczego prowadził prace o tej porze na torach:

– Z reguły nie zlecamy prac o takich godzinach, chyba, że chodzi o jakieś dorywcze awarie, coś pilnego – mówi Marta Bartoszewicz z Urzędu Miasta w Olsztynie.

Jak się dowiedzieliśmy, to Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne prowadziło nocne prace na ul. Kościuszki. Rzecznik komentuje sprawę:

– Pracownicy MPK Olsztyn naprawiają torowiska tramwajowe już od kilku tygodni. Prace są w różnych punktach miasta. Wykonujemy je nocą, bo tylko w tym krótkim okresie nie odbywa się ruch tramwajowy. Regeneracja torowiska polega na spawaniu pęknięć i ubytków a później na ich szlifowaniu. Dzięki temu kursujące tramwaje poruszają się po torach zdecydowanie ciszej. Rozumiemy, że proces szlifowania jest nieco hałaśliwy ale trwa ledwie kilka minut. Niemniej za wszystkie niedogodności i dyskomfort przepraszamy mieszkańców Olsztyna. Postaramy się wszystkie hałasy związane z obsługą sieci tramwajowej ograniczyć do absolutnego minimum.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

13 KOMENTARZY

13 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze