4 C
Olsztyn
niedziela, 22 grudnia, 2024
reklama

Kalendarz. Tak będzie wyglądał rok szkolny 2021/2022

WiadomościKalendarz. Tak będzie wyglądał rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022 będzie trwał od 1 września do 24 czerwca. Absolwenci szkół średnich zakończą lekcje 29 kwietnia, natomiast uczniowie klas ósmych przystąpią do egzaminu na koniec szkoły 24-26 maja, a możliwa będzie także sesja egzaminacyjna w dniach 13-15 czerwca dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w egzaminie ósmoklasisty w pierwotnie przewidzianym terminie.

W trakcie nowego roku szkolnego przewidziano dwa dłuższe okresy przerwy od zajęć lekcyjnych – ferie zimowe od 15 do 27 stycznia oraz okres świąteczny od 23 grudnia do 2 stycznia. W czasie Wielkanocy zaplanowano także 5 dni wolnego od zajęć, od 14 do 19 kwietnia.

Egzaminy maturalne 2021

Abiturienci będą mieli sesję egzaminów maturalnych w terminie głównym od 4 do 23 maja. Egzaminy pisemne odbywać się będą o godzinie 9:00 i 14:00.

Część pisemna egzaminów rozpocznie się 4 maja rano od języka polskiego na poziomie podstawowym, a po południu będą mieli test z języka łacińskiego i kultury antycznej. Następnego dnia, 5 maja rano uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu będzie egzamin z historii muzyki. Kolejnego dnia, 6 maja, rano odbędzie się egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a po południu będą mieli testy z języków: niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego na poziomie podstawowym.

Natomiast 9 maja uczniowie przystąpią do egzaminu z języka angielskiego na poziomach podstawowym i dwujęzycznym, a po południu rozpocznie się egzamin z filozofii. 10 maja rano przeprowadzony będzie egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu odbędzie się egzamin z języka francuskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. 11 maja rano uczniowie będą przystępowali do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym, a po południu będą mieli testy z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Następnego dnia, 12 maja, rano przewidziany jest egzamin z biologii, a po południu będą mieli testy z języka rosyjskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. Egzamin z wiedzy o społeczeństwie odbędzie się 13 maja rano, a po południu przewidziany jest egzamin z języka niemieckiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

Egzamin z chemii odbędzie się 16 maja rano, a po południu będą mieli testy z języka włoskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. Egzamin z historii odbędzie się 17 maja rano, a po południu uczniowie będą mieli egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym. Egzamin z geografii odbędzie się 18 maja rano, a po południu przeprowadzony będzie egzamin z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym. Egzamin z fizyki odbędzie się 19 maja rano, a po południu przewidziany jest egzamin z historii sztuki. 20 maja rano przewidziany jest egzamin z informatyki, a po południu będą mieli testy z języka kaszubskiego i z języka łemkowskiego.

23 maja przeprowadzone będą egzaminy z poszczególnych przedmiotów zdawane w językach obcych dla absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych. Sesja egzaminów maturalnych ustnych odbędzie się w terminie głównym w dniach 18-20 maja, będą przeprowadzane w szkołach, według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych.

Egzaminy ustne w roku szkolnym 2021/2022 nie będą obowiązkowe. Zorganizowane zostaną tylko dla tych abiturientów, którym wynik z takiego egzaminu będzie potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej za granicą.

Dla maturzystów, którzy z powodów zdrowotnych lub losowych nie będą mogli zdawać egzaminów pisemnych w terminie głównym, dostępna będzie sesja dodatkowa w dniach 1-15 czerwca, natomiast egzaminy ustne w terminie dodatkowym będą przeprowadzone w dniach 14-15 czerwca. Poprawkowe egzaminy pisemne odbędą się 23 sierpnia.

Do 30 września dyrektorzy szkół będą mieli czas, aby poinformować o dodatkowych dniach wolnych od zajęć lekcyjnych. W zależności od typu szkoły, ich liczba wynosić będzie: do 8 dni w szkole podstawowej, do 10 dni w liceum ogólnokształcącym i technikum oraz do 6 dni w szkole branżowej I stopnia. Zazwyczaj szkoły decydują się na ustalenie wolnych dni jako dni egzaminów wewnętrznych czy rekolekcji.

Źródło: PAP

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane