17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Jakie pomysły na przebudowę Partyzantów?

Strona główna Wiadomości Jakie pomysły na przebudowę Partyzantów?
reklama

Za nami już dwa spotkania w ramach konsultacji społecznych dotyczących przyszłości ul. Partyzantów, które odbyły się Ośrodku Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Co wiemy do tej pory?

Zdecydowana modernizacja ul. Partyzantów to konieczność – jej stan nie pozostawia złudzeń. Dlatego, aby nowy trakt mógł jak najlepiej służyć wszystkim olsztynianom – tym korzystającym z transportu zbiorowego, rowerzystom, pieszym, wreszcie użytkownikom aut – zaczęliśmy zbierać spostrzeżenia i sugestie do czterech wariantów przybudowy traktu w każdym z zadań – mówią urzędnicy olsztyńskiego ratusza. Przebudowa Partyzantów została bowiem podzielona na dwa etapy – między ul. 1 Maja a rondem Bema oraz od ronda Bema przez pl. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania ulic Lubelskiej z Przemysłową.

reklama

Za nami już pierwsze spotkanie oraz pierwsze warsztaty w ramach konsultacji (7 i 8 września). Projektanci przedstawili na nich podstawowe założenia przebudowy ulicy, czyli upłynnienie ruchu, budowa buspasów i ścieżek rowerowych.

Na razie rozpatrywanych jest łącznie osiem wariantów, każdy z nich zakłada, że samochody osobowe dostaną tylko po jednym pasie ruchu w każdą stronę, a pozostałą część ulicy zajmą autobusy – informuje Bartosz Kamiński z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta. – Warianty różnią się umiejscowieniem buspasów, przebiegiem ścieżek rowerowych. Dużym wyzwaniem dla projektantów był odcinek Partyzantów przy dworcu i planowany w tym miejscu węzeł komunikacyjny.

Podczas warsztatów uczestnicy dyskutowali z projektantami o konkretnych rozwiązaniach zaproponowanych w poszczególnych wariantach, zgłaszali swoje propozycje zmian. Teraz projektanci mają czas na rozpatrzenie sugestii i skorygowanie planów zgodnie z zaakceptowanymi podpowiedziami.

Cały czas można przyglądać się projektom, które zostały udostępnione w holu ratusza przy pl. Jana Pawła II (po prawej stronie od głównego wejścia). Swoimi sugestiami można też dzielić się na Platformie Konsultacji Społecznych (TUTAJ).

Kolejne warsztaty zaplanowano 18 września o godz. 17 w OBN przy ul. Partyzantów 87.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma