-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

15 lat Radia UWM FM

Wiadomości15 lat Radia UWM FM

W czerwcu minie piętnaście lat od momentu, gdy na częstotliwości 95,9 fm w Olsztynie i regionie pojawił się program Radia UWM FM. Z tej okazji przez kolejne miesiące rozgłośnia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przypomina na antenie historię swojej działalności, dawnych prezenterów oraz ciekawe anegdoty. W najbliższych tygodniach odbędzie się też kilka jubileuszowych imprez.

reklama

15 lat Radia UWM FM Wiadomości

Już w czwartek 31 marca o 20 w olsztyńskiej Arte Klubogalerii pierwszy urodzinowy akcent – wieczór kabaretowy, podczas którego wystąpią: Kabaret Świerszczychrząszcz oraz warmińska grupa H arcyteatr K. 11 kwietnia z okazji ogólnopolskiego Dnia Radia dziennikarze poprowadzą specjalną audycję z zaprzyjaźnionej Biblioteki Multimedialnej Młodych Planeta 11. Po niej odbędzie się pokaz filmów o tematyce radiowej. Zaś w sobotę 16 kwietnia w redakcji przy ul. Kanafojskiego 1 w Kortowie odbędzie się Noc  Radiowców. Każdy będzie mógł przyjść i poczuć magię radia. Sprawdzić, na czym polega ta praca, spróbować swoich sił przed mikrofonem. Na antenie pojawią się dawni prezenterzy, w studiu muzycznym zagrają olsztyńskie zespoły. Wszystko od 18 do 24. Kulminacją obchodów będzie czerwcowy urodzinowy koncert oraz spotkanie radiowców.

reklama

Radio UWM FM powstało formalnie w grudniu 2000 roku, wówczas też otrzymało koncesję na nadawanie sygnału. Od czerwca 2001 roku nadaje całodobowo program na częstotliwości 95,9 fm. Stacja informuje o sprawach akademickich, relacjonuje wydarzenia uniwersyteckie i studenckie. Sporo uwagi poświęca też kulturze i sportowi w regionie (m.in. transmituje spotkania siatkarskiej PlusLigi z udziałem Indykpolu AZS Olsztyn). Jednak główny nacisk kładzie na muzykę. Hasło “Uwierz w Muzykę” oddaje najlepiej zaangażowanie dziennikarzy i prezenterów w promocję ambitnego grania – z kraju i ze świata. W redakcji pojawiają się czołowi polscy artyści sceny alternatywnej – opowiadając o swoich piosenkach, płytach, koncertach. W studiu nagraniowym swoje utwory rejestrują zespoły z regionu oraz zaproszeni goście.

reklama

W kortowskiej redakcji swoją dziennikarską przygodę rozpoczyna rokrocznie kilkudziesięciu młodych dziennikarzy. Przez piętnaście lat Radio UWM FM wychowało wielu prezenterów i reporterów radzących dziś sobie świetnie w większych, także ogólnopolskich mediach (m.in. Natalia Karapuda, Kasia Staszko, Monika Trętowska, Adrian Brzozowski, Piotr Bułakowski, Albert Kowalczyk, Radek Nałęcz, Michał Prokopowicz, Kamil Wicik).

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Doxi
30 marca 2016 09:27

Ktoś tego słucha? Poważnie?

Popularne
Ogłoszenia