19 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Posiadali narkotyki i byli zamieszani w handel nimi. Trzy osoby staną przed sądem

WiadomościPosiadali narkotyki i byli zamieszani w handel nimi. Trzy osoby staną przed...

Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie oraz handel narkotykami. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i niedługo staną przed sądem.

reklama

W miniony czwartek (19.08.21r.) szczycieńscy kryminalni prowadzili działania operacyjne ukierunkowane na zatrzymanie osób podejrzewanych, które wbrew przepisom Ustawy
o przeciwdziałaniu narkomanii, mogłyby posiadać przy sobie substancje zabronione.

Potrójne zatrzymanie

Około godz. 19:00 policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych na terenie gminy Szczytno. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że właśnie pod tym adresem może przebywać mężczyzna, który takie środki posiada. Mundurowym drzwi do domu otworzył 21-latek, który na ich widok natychmiast chwycił plecak leżący w jednym z zajmowanych przez niego pomieszczeń. Mając uzasadnione podejrzenie, że młody mężczyzna ma coś na sumieniu bądź chce coś ukryć, policjanci dokonali jego przeszukania. W trakcie wykonywanych czynności szczycieńscy kryminalni zabezpieczyli przy 21-latku worek z zawartością białego proszku. Jak się później okazało, była to amfetamina.

reklama
Zlikwidowana plantacja konopi w Olsztynku. Pomogła KMZB

Tego samego dnia szczycieńscy funkcjonariusze „odwiedzili” również 21-letnią mieszkankę gminy Szczytno. Policjanci mieli mocne dowody na to, że kobieta oprócz tego, że posiada w domu narkotyki, to udzieliła ich nieodpłatnie 21-latkowi. Mundurowi w trakcie przeszukania zajmowanych przez nią pomieszczeń w szafce usytuowanej w pokoju zabezpieczyli woreczek foliowy z zawartością amfetaminy.

Udostępniała narkotyki młodszym

Okazało się, że nie był to koniec ustaleń i zatrzymań w tej sprawie. Niespełna dwa dni później, tj. 21 sierpnia 2021 r. policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego na ulicy B. Chrobrego w Szczytnie zatrzymali 29-latkę będącą w zainteresowaniu szczycieńskich śledczych. W trakcie zbierania materiału dowodowego mundurowi ustalili, że kobieta miała minimum dziesięciokrotnie udostępnić substancje psychotropowe 21-latce, przy czym osiągnęła z tego tytułu sporą korzyść majątkową.

reklama
Walka z przestępczością narkotykową w Olsztynie. Sukces policji

Cała trójka niebawem stanie przed sądem, aby wytłumaczyć się z postawionych im zarzutów. Za posiadanie substancji psychoaktywnych 21-latkowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 21-latka z gminy Szczytno odpowie zaś za posiadanie i udostępnienie środków zabronionych, a 29-latka za ich handel.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: KPP Szczytno

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Wyluzowany 17-latek z Olsztyna palił trawkę na ulicy koło policyjnych tajniaków

22-latek uprawiał konopie i dodawał susz do domowych wypieków