fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

O 3 nad ranem puszczał głośno muzykę z auta i trąbił na osiedlu

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta komendy Miejskiej policji w Olsztynie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowej skody, w którego żyłach krążył prawie dwa promile alkoholu. O zdarzeniu poinformowali okoliczni mieszkańcy, obudzeni w środku nocy dźwiękiem klaksonu oraz głośną muzyką wydobywającą się z auta.

Dziś (20.08.2021 r.) po godzinie 3:00 nad ranem, oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał informację, że na terenie jednego z olsztyńskich osiedli porusza się pojazd, z którego wnętrza wydobywała się głośna muzyka. Jakby tego było mało, kierowca osobowej skody miał nadużywać sygnału dźwiękowego, co jeszcze bardziej wzbudziło podejrzenia u osoby zawiadamiającej o tym, że kierowca może znajdować się w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków psychoaktywnych.

Interweniujący patrol zauważył podejrzane auto i natychmiast przystąpił do kontroli drogowej kierowcy. Po podejściu samochodu, z jego wnętrza nie wydobywał się już głos muzyki, lecz silny zapach alkoholu. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – w organizmie 38-latka krążyły prawie dwa promile alkoholu.

Czytaj też:  Krążyły o nim legendy. Wędkarz wyciągnął prawdziwego potwora z jeziora
reklama

38-latek już stracił swoje prawo jazdy. Jego auto odholowane zostało na policyjny parking, co wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów związanych z usunięciem auta z drogi. Kierowca osobowej skody już wkrótce odpowie przed sądem.

Zgodnie z prawem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środków o podobnym działaniu, grozi:

  • grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia,
  • zakaz prowadzenie pojazdów od 1 roku do 15 lat,
  • kara pieniężna od 5 000 zł do 60 000 zł (wpłacana na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej),
  • 10 punktów karnych.

Źródło: KMP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama