27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Turyści wrzucali tam złotówki na “szczęście”. Trzech rabusiów okradło Zamek Krzyżacki

WiadomościTuryści wrzucali tam złotówki na "szczęście". Trzech rabusiów okradło Zamek Krzyżacki

Trzech mężczyzn włamało się do jednego z pomieszczeń Ruin Zamku Krzyżackiego w Szczytnie. Zniszczyli zabezpieczenie i ukradli wrzucone tam przez turystów pieniądze.

reklama

Od kilku dni kryminalni pracowali nad sprawą zawiadomienia, które wpłynęło 13 sierpnia 2021 r. do miejscowej jednostki Policji z Urzędu Miasta w Szczytnie. Z treści pisma wynikało, że w dniu 6 sierpnia 2021 r. około godz. 21:00 trzech mężczyzn weszło na teren Ruin Zamku Krzyżackiego w Szczytnie, a następnie bezprawnie dostało się do jednego z zamkniętych pomieszczeń.

Jak ustalili szczycieńscy śledczy, mężczyźni ci przy pomocy kamienia dokonali zniszczenia zabezpieczenia, które wykonane było ręcznie na specjalne zamówienie, zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Następnie ci sami sprawcy wyzbierali leżące na ziemi monety pozostawione przez mieszkańców i turystów na tzw. przysłowiowe „szczęście”. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Szczytnie wycenili wartość poniesionych strat na kwotę blisko 800 złotych.

reklama

Podczas gdy śledczy przyjmowali zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, kryminalni typowali już ewentualnych sprawców popełnionego na szkodę miasta przestępstwa. Na szczęście zamontowane na terenie obiektu kamery zarejestrowały przedmiotowe zdarzenie, co po części ułatwiło mundurowym rozwikłanie sprawy.

Zebrali… 150 złotych

Wczoraj (19.08.21r.) szczycieńscy funkcjonariusze zapukali do drzwi trzech mieszkań położonych na terenie gminy Szczytno. Do sprawy zniszczenia jednego z elementów zabytku prawem chronionego i kradzieży monet zatrzymali 22, 24 i 39-latka. Mężczyźni ci przyznali się do postawionych im zarzutów kradzieży z włamaniem. Swoje zachowanie tłumaczyli silnym stanem upojenia alkoholowego.

Okazało się, że łączna suma, jaką uzbierali wyniosła 150 złotych. Pieniądze te nie przyniosły im jednak szczęścia, a w szczególności 39-latkowi, który po usłyszeniu zarzutów trafił prosto do zakładu karnego. Mężczyzna poszukiwany był przez miejscowy wymiar sprawiedliwości, celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad osobą najbliższą.

reklama

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem, cała trójka niebawem odpowie przed sądem. 22, 24 i 39-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Turyści wrzucali tam złotówki na "szczęście". Trzech rabusiów okradło Zamek Krzyżacki kradzież Wiadomości, Szczytno

Źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia