3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Wścieklizna w Olsztynie. Wyznaczono obszar zagrożony

WiadomościWścieklizna w Olsztynie. Wyznaczono obszar zagrożony

W Olsztynie potwierdzono wystąpienie wścieklizny u nietoperza, którego znaleziono martwego na ulicy Natalii Żarskiej. Na skutek tego wyznaczono teren w mieście zagrożony tą chorobą. Osoby posiadające zwierzęta powinny zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo – psy winny być prowadzone na smyczy, a koty trzymamy w domu.

reklama

Powiatowy Lekarz Weterynarii wydał rozporządzenie dotyczące sytuacji, w którym określono obszar zagrożenia. Terenem zagrożony od północnego wschodu jest obszar zabudowy osiedla Podleśna wraz z cmentarzem komunalnym, od wschodu granica terenu została wyznaczona wzdłuż ulicy Stalowej i ulicy Leonharda. Od południowego wschodu obszar ten ograniczony osiedlem Mazurskim, natomiast od południa granica wyznaczona jest od ulicy Synów Pułku, przechodzącej w ulicę Juliana Tuwima, a kończącej się na ulicy Warszawskiej. Z południowego zachodu obszar ograniczają Likusy, a od zachodu granica wyznaczona jest przez brzeg jeziora Ukiel oraz częścią osiedla Likusy.

Wkrótce na obszarze, który jest zagrożony wścieklizną, pojawią się tablice informacyjne. Właściciele zwierząt powinni zachować ostrożność oraz zwiększyć ochronę swoich czworonogów.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
19 sierpnia 2021 19:22

Dlaczego nie dołączono mapy zagrożonego terenu? Przecież ten opis jest beznadziejny.

Hohoho
19 sierpnia 2021 15:10

To pewnie po tfuuuuusku i kichawie.

Polecane
Ogłoszenia