18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Tragiczny w skutkach pożar domu. Znaleziono zwęglone ciała dwóch osób

WiadomościTragiczny w skutkach pożar domu. Znaleziono zwęglone ciała dwóch osób

W środę doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Spłonął cały dom, a w środku znaleziono ciała dwóch osób. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

reklama

18 sierpnia o godzinie 17:59 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bartoszycach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Sołtyzowizna w gminie Górowo Iławeckie.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest cały budynek. Od świadków zdarzenia uzyskano informację, że w budynku mogą przebywać dwie dorosłe osoby.

reklama

Działania strażaków w pierwszej kolejności skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu do budynku oraz podaniu wody na palący się obiekt. Po opanowaniu ognia i wprowadzeniu strażaków do wnętrza budynku, w jednym z pomieszczeń na parterze odnaleziono zwęglone ciała dwóch osób.

W wyniku pożaru śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, a inny uczestnik tego zdarzenia przetransportowany został do bartoszyckiego szpitala na obserwację. Spaleniu uległo wyposażenie budynku oraz większość jego elementów konstrukcyjnych.

W akcji uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej oraz 1 samochód operacyjny. Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy z JRG w Bartoszycach, OSP w Górowie Iławieckim, OSP w Kamińsku, OSP w Pieszkowie oraz OSP w Toprzynach. W akcji udział wzięło łącznie 6 zastępów, 1 samochód operacyjny i 29 strażaków.

reklama

Biegły z zakresu pożarnictwa zajmie się wyjaśnieniem okoliczności wybuchu pożaru.

Tragiczny w skutkach pożar domu. Znaleziono zwęglone ciała dwóch osób pożar Wiadomości, Iława

Źródło: KP PSP Bartoszyce

Polecane: Jak wybrać idealne płytki do mieszkania? Uwierz, to wcale nie jest takie trudne

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam emeryt Klawisz
19 sierpnia 2021 13:48

Kiep

Polecane