fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Premier przyjął rezygnację Wicewojewody Aleksandra Sochy

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Premier Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego. O tej decyzji były już Wicewojewoda Aleksander Socha poinformował w zeszły piątek.

– Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego Aleksandra Sochy z dniem 16 sierpnia br. Dziękujemy za współpracę i życzymy wszelkiej pomyślności – napisał Urząd Wojewódzki w Olsztynie na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego Aleksandra Sochy z dniem 16 sierpnia br. Dziękujemy za współpracę i życzymy wszelkiej pomyślności.

Posted by Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki on Tuesday, August 17, 2021

Aleksander Socha złożył rezygnację w miniony piątek, jak mówił, z powodów politycznych; należy on do Porozumienia, partii, której liderem jest Jarosław Gowin. Pisaliśmy o tym tutaj: Wicewojewoda zrezygnował ze stanowiska. Poseł Wypij snuje plany dla opozycji.

Czytaj też:  Kilkukrotnie lekceważył zakazy kierowania. Teraz 54-letek spędzi za kratami ponad 3,5 roku
reklama

W urzędzie wojewódzkim w Olsztynie Socha nadzorował wydziały zajmujące się zdrowiem, rolnictwem i ochroną środowiska.

reklama

Przed tygodniem premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował wicepremiera, szefa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, jednocześnie lidera Porozumienia Jarosława Gowina. Powodem – jak mówił rzecznik rządu – było to, że Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali „nierzetelne działania” dotyczące reformy podatkowej. Po tej decyzji zarząd Porozumienia podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS oraz utworzeniu własnego koła parlamentarnego.

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama