reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prawie skopali go na proteście. Złożył pozew do sądu

WiadomościPrawie skopali go na proteście. Złożył pozew do sądu

W trakcie protestu przeciwko ustawie „lex TVN” w Olsztynie doszło do incydentu dotyczącego jednego z kontrmanifestantów. Mężczyzna złożył pozew sądowy.

reklama

We wtorek (10.08) w ponad 30 miastach w całej Polsce, o godz. 18 rozpoczęły się protesty przeciwko ustawie „lex TVN”. W Olsztynie, przed ratuszem, zebrała się całkiem pokaźna liczba osób solidaryzujących się ze stacją TVN i stojącej w obronie wolnych mediów. Pisaliśmy o tym tutaj: Protest w obronie TVN-u i wolnych mediów w Olsztynie. Pod ratuszem tłumy.

Kontrmanifestant wylądował na ziemi

W pewnym momencie na schodach pojawił się mężczyzna z kartką z napisem „WSI 24”. Ma to związek z domniemanym powiązaniem założycieli TVN z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

reklama

Uczestnicy protestu próbowali go zasłonić, potem krzyczeli, by zdjął maskę i gwizdali w jego stronę. Mężczyzna zszedł w tłum, gdzie jedna z kobiet wyrwała mu kartkę, którą trzymał. Zaczął się z nią szarpać, po czym tłum ruszył w jego stronę, w wyniku czego przewrócił się na ziemię. Następnie z terenu protestu wyprowadzili go policjanci.

*nagranie z protestu

reklama

Okazało się, że to Stanislas Balcerac, były udziałowiec TVN, który poinformował o tym zdarzeniu na swoim profilu w mediach społecznościowych. Pisaliśmy o tym tutaj: Incydent na proteście. Powalony na ziemię mężczyzna ma związki z telewizją TVN.

– Tak, to ja. Zostałem dzisiaj poturbowany przez tłuszczę zgromadzoną na sabacie Komitetu Obrony Demokracji z udziałem ludzi z Partii Razem i Partii Polska 2050. Interweniowała policja. Prezydent Olsztyna zezwala na takie agresywne zbiorowiska przed ratuszem miasta – napisał.

Mężczyzna złożył pozew

Dziś na profilu w mediach społecznościowych mężczyzny pojawiła się informacja o pozwie złożonym przez niego w Sądzie Rejonowym w Olsztynie przeciwko Komitetowi Obrony Demokracji i Obywatelom RP.

Stanislas Balcerac przyznał, że w pozwie wskazał konkretne osoby.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×