fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Młode chemiczki z Olsztyna wygrywają indeksy

WiadomościMłode chemiczki z Olsztyna wygrywają indeksy

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trwa dobra passa olsztyńskich szkół. Rośnie liczba laureatów konkursów, w których bierze udział młodzież ucząca się w stolicy Warmii i Mazur.

Choć jest dopiero w III klasie Technikum Chemicznego, już może szykować się do studiów w Politechnice Gdańskiej. Beata Barczak (na zdjęciu) z Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących została laureatką XX już edycji konkursu “Wygraj indeks”.

Jednak to nie jedyna olsztyńska uczennica, która znalazła się wśród najlepszych uczestników. W gronie triumfatorów jest też Dominika Kuc z Liceum Ogólnokształcącego nr 3.

Najpierw uczestnicy musieli zmierzyć się z pięcioma zadaniami. Po tym, szkolnym, etapie wyłonionych zostało ponad 280 uczniów z całego kraju, którzy zostali zaproszenie do Gdańska. Wśród nich było 14 olsztynian – 11 z Technikum nr 8, dwie uczennice z III LO oraz jedna z II LO.

Wiele olsztyńskich szkół informuje uczniów, że lada chwila będzie wprowadzone nauczanie zdalne?

Najlepsi – którzy zdobyli co najmniej 80% możliwych punktów – zakwalifikowali się do finałowych zmagań, w których czekało na nich 16 zadań do rozwiązania.

Pośród 85 laureatów znalazły się wspomniane wcześniej dwie olsztynianki. Obie zdobyły dyplom, który upoważnia je do rozpoczęcia studiów w Wydziale Chemicznym PG w ciągu czterech lat.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze