6 C
Olsztyn
sobota, 24 lutego, 2024
reklama

Radny Arczak pyta prezydenta Olsztyna co z trzecim wiaduktem na Zatorzu?

WiadomościRadny Arczak pyta prezydenta Olsztyna co z trzecim wiaduktem na Zatorzu?

Radny Mirosław Arczak zwrócił się do Prezydenta Piotra Grzymowicza w sprawie budowy wyczekiwanego trzeciego wiaduktu na Zatorzu. Radny Arczak ma w związku z tym kilka wątpliwości.

reklama

Chodzi o wiadukt, który miałby połączyć osiedla za torami z ul. Lubelską, jako trzecia droga przechodząca przez tory. Mieszkańcy już od dawna upominają się o kolejne połączenie z centrum miasta.

Radny Mirosław Arczak poruszył ten temat na swoim profilu w mediach społecznościowych. Określił postulat związany z budową wiaduktu jako legendarny.

reklama

– Trzeci wiadukt dla Zatorza to już prawdziwie legendarny postulat i wieloletnie oczekiwanie mieszkańców tej części Olsztyna. Z listy projektów złożonych przez Ratusz do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych wynika, że taki obiekt miałby powstać w miejscu istniejącej kładki na ul. Trackiej – napisał radny Arczak.

Radny postanowił złożyć interpelację do Prezydenta Piotra Grzymowicza, w związku ze swoimi wątpliwościami odnośnie planów związanych z budową wiaduktu.

– Aby mieć pewność, że plany tego potrzebnego obiektu są poważnie traktowane złożyłem interpelację z pytaniami np. o podstawę wyboru tej lokalizacji oraz zamiary Prezydent Grzymowicz (głównie finansowe) odpowiedniego skomunikowania tego wiaduktu.W obecnym stanie byłby to bowiem obiekt praktycznie zawieszony “w próżni”– po jednej stronie torów mamy ul. Tracką w tragicznym stanie technicznym, a po drugiej tylko polne drogi – dodał radny Arczak.

reklama

Odpowiedź na interpelację ma pojawić się w połowie sierpnia.

fot. Mirosław Arczak Radny Olsztyna/Facebook

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Misiek
5 sierpnia 2021 13:55

Grzymowicz jak już zalewa całe miasto betonem to niech chociaż chodniki troszkę podleje i Wyrówna te krzywi, Ne przez które z dzieckiem w wózku ciężko przejść. Wstyd aby stolica województwa miała chodniki w kształcie hałd, już w okolicznych wioseczkach spokojniej nożna pospacerować z dzieckiem w wózku. Niestety tak to jest jak kabse upycha się rodzinie i znajomym po kieszeniach kosztem społeczeństwa.

Polecane
Ogłoszenia