fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Wycinka trzcinowiska nad Jeziorem Niegocin. Poseł Michał Wypij interweniuje

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Jakiś czas temu rozpoczęto wycinkę trzcinowiska w miejscowości Bogaczewo. Nie tylko mieszkańcy są tym zaniepokojeni, ponieważ w sprawę włączył się również poseł Michał Wypij z Olsztyna.

Działka, o której mowa, leży w miejscowości Bogaczewo w gminie Giżycko nad Jeziorem Niegocin. Znajduje się na Obszarze Chronionym Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Wycinka zaniepokoiła nie tylko okolicznych mieszkańców, ale i posła Michała wypija z Olsztyna, który postanowił podjąć działania w tej sprawie.

Trzcinowiska są niezwykle ważnym elementem naszego ekosystemu. Odgrywają istotną rolę nie tylko w filtrowaniu wody, ale także ze względu na powszechność występowania i długo utrzymującą się ilość martwej biomasy są głównym miejscem występowania lub gnieżdżenia wielu zwierząt (np. trzciniaka, perkozów, szczupaka).

Czytaj też:  Modernizacja linii kolejowej Ełk-Giżycko ze wsparciem unijnych funduszy
reklama

Poseł Michał Wypij na podstawie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora postanowił podjąć odpowiednie działania w celu zaprzestania wycinki trzcinowiska i dewastowania brzegu w miejscowości Bogaczewo.

Na jego interwencję zareagowały Wody Polskie, które poinformowały o wstrzymaniu wycinki przez inwestora.

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama