fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Olsztyn. Awaria systemu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

reklama

We wtorek przed południem doszło do awarii systemu, za którego pomocą młodzież miała aplikować do szkół ponadpodstawowych. Awaria dotąd nie została usunięta, ratusz prosi, aby młodzież osobiście zanosiła dokumenty do wybranych szkół.

Biuro prasowe olsztyńskiego urzędu miasta poinformowało, że awaria systemu informatycznego, za którego pomocą młodzież miała składać podania w naborze uzupełniającym do wybranych szkół ponadpodstawowych, została wykryta o godz. 10.00 przez wykonawcę systemu informatycznego.

„Awaria dotyczy nie tylko Olsztyna, ale także wielu innych jednostek samorządu terytorialnego obsługiwanego przez tego wykonawcę. Aktualnie prowadzone są prace nad usunięciem awarii i jak najszybszym przywróceniem pełnej sprawności systemu rekrutacyjnego. Z deklaracji wykonawcy przywrócenie dostępności systemu powinno nastąpić w środę” – napisał olsztyński ratusz w komunikacie przesłanym do mediów.

reklama

Wydział edukacji w olsztyńskim ratuszu zwrócił się do młodzieży z prośbą, aby do czasu usunięcia awarii osoby zainteresowane naborem uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych składały dokumenty bezpośrednio w wybranej szkole. Należy tam zanieść tradycyjny, wydrukowany wniosek.

„W momencie usunięcia awarii dane zostaną wprowadzone do systemu przez pracownika szkoły” – zapewnił ratusz.

„Równocześnie bardzo prosimy wszystkich tych, którzy mogę wstrzymać się, do czasu usunięcia awarii z wykonywaniem czynności rekrutacyjnych, o cierpliwość i obserwowanie pojawiających się komunikatów” – napisał olsztyński urząd miasta. 

źródło: PAP

reklama
reklama

Polecane

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama