fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Groźne zdarzenie na jeziorze Ukiel. Szalał dla zabawy, a teraz może trafić do więzienia na 2 lata

WiadomościGroźne zdarzenie na jeziorze Ukiel. Szalał dla zabawy, a teraz może trafić...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńscy wodniacy interweniowali wobec nietrzeźwego 33-letniego kierującego skuterem wodnym, który doprowadził do kolizji z żaglówką na Jeziorze Ukiel. W organizmie mężczyzny krążył ponad jeden promil alkoholu. Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W poniedziałek (02.08.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji z udziałem dwóch jednostek pływających na Jeziorze Ukiel. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 33-letni kierujący skuterem wodnym nie zachował należytej ostrożności i uderzył w żaglówkę, którą płynęło dwóch mężczyzn. Natychmiast na miejscu pojawiły się służby. Ratownicy WOPR-u, którzy byli pierwsi na miejscu wyciągnęli z wody 33-latka i jego 19-letnią pasażerkę. Natomiast olsztyńscy wodniacy wydobyli z wody na swoją łódź jednego z mężczyzn pływających żaglówką. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli wyposażeni w podstawowe środki bezpieczeństwa jakim były kapoki. 19-latce udzielono pomocy medycznej, ale ostatecznie nie wymagała ona hospitalizacji.

Choć tegoroczny sezon już się skończył, to policyjni wodniacy już myślą o kolejnym i szkolą się

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 33-letni kierujący skuterem wodnym był nietrzeźwy. W jego organizmie krążył ponad jednej promil alkoholu. Mężczyzna posiadał uprawnienia do pływania tego typu jednostkami.

33-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji na wodzie.

Groźne zdarzenie na jeziorze Ukiel. Szalał dla zabawy, a teraz może trafić do więzienia na 2 lata jezioro Wiadomości, Olsztyn

Źródło: KMP

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze