5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Łódź przewróciła się na Jeziorze Ukiel. Dziecko zaplątało się w wodzie o linkę

WiadomościŁódź przewróciła się na Jeziorze Ukiel. Dziecko zaplątało się w wodzie o...

W zeszłą niedzielę na Jeziorze Ukiel doszło do przewrócenia się łódki, na której znajdowały się dzieci. Jedno z nich zaplątało się o linkę. Szybka interwencja policjantów doprowadziła do bezpiecznego wydobycia wszystkich osób z wody.

reklama

W niedzielę (25.07.2021) olsztyńscy wodniacy dbali o bezpieczeństwo osób przebywających nad Jeziorem Ukiel. Około godz. 14:00 w wyniku nagłego pogorszenia się pogody, doszło do wywrócenia łódki typu omega, którą podróżowało dwóch mężczyzn oraz dzieci w wieku 4 i 7-lat.

Policjanci natychmiast podjęli interwencję, podpłynęli do poszkodowanych, aby udzielić im pomocy. Sytuacja była na tyle groźna i wymagała dynamicznego działania, ponieważ jedno z dzieci zaplątało się o linkę przymocowaną do żaglówki. Policjanci po chwili wydobyli wszystkich na swoją łódź. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce wezwano także patrol WOPR-u, któremu przekazano osoby.

reklama

Warto podkreślić, że oprócz obecności policjantów na szczęśliwe zakończenie tego zdarzenia miało wpływ odpowiedzialne zachowanie osób wypoczywających nad wodą, którzy byli wyposażeni w podstawowe środki bezpieczeństwa, jakimi były kapoki. 32 i 42-latek byli trzeźwi.

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia