-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

„Co druga osoba w Galerii Warmińskiej bez maseczki”. Klienci obawiają się o swoje zdrowie

Wiadomości"Co druga osoba w Galerii Warmińskiej bez maseczki". Klienci obawiają się o...

Jak twierdzi nasza czytelniczka, mimo tego, że jest zaszczepiona i sama nosi maseczkę, to widząc innych klientów galerii, boi się udać w to miejsce na zakupy. „Nikt tu nie pilnuje bezpieczeństwa i przestrzegania zasad” – mówi kobieta. Władze galerii odpowiadają.

reklama

[poll id=”67″]

Skontaktowała się z nami mieszkanka Olsztyna, która jest zaniepokojona sytuacją jaka ma mieć miejsce w Galerii Warmińskiej:

reklama

– Proszę państwa! To co zobaczyłam wczoraj w centrum handlowym, przechodzi ludzkie pojęcie. Pandemia, ludzie masowo umierają, a co druga osoba w Galerii Warmińskiej bez maseczki. Nikt nie pilnuje tu bezpieczeństwa i przestrzegania zasad. W obawie o zdrowie swoje i bliskich, pomimo że jestem zaszczepiona i nosze maseczkę, boje się udać na zakupy, bo inni ludzie nie stosują się do wytycznych – pisze czytelniczka.

Z opisu olsztynianki, sytuacja wydaje się bardzo poważna. Na załączonych zdjęciach wyraźnie widać, że wielu klientów nie stosuje się do reżimu sanitarnego, który wymaga noszenia maseczki w budynkach.

reklama

Zapytaliśmy kierownictwo galerii o komentarz w tej sprawie. Poniżej prezentujemy pełne oświadczenie władz obiektu:

– Przede wszystkim chcielibyśmy zaznaczyć, że bezpieczeństwo klientów oraz pracowników traktujemy priorytetowo. Dlatego też, wykonujemy szereg czynności, które mają na celu zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem m.in.:

 • przeszkolone służby cały czas monitorują teren centrum i upominają klientów, którzy nie stosują się do zaleceń rządu czy aktualnych obostrzeń;
 • umieściliśmy dozowniki z płynem do dezynfekcji na wszystkich wejściach do centrum i toalet;
 • utrzymujemy wzmożoną dezynfekcję;
 • część pracowników personelu sprzątającego została przydzielona wyłącznie do działań związanych z dezynfekowaniem często dotykanych miejsc: poręczy, uchwytów, wind, bankomatów czy blatów;
 • regularnie ozonujemy toalety;
 • oznakowaliśmy podłogi w centrum, żeby łatwiej było Wam zachować wymagane dystanse;
 • przygotowaliśmy szereg komunikatów, które ułatwią zapamiętanie nowych obostrzeń.
 • Maseczki ochronne są dostępne w wielu sklepach na terenie centrum.
 • Wprowadziliśmy udogodnienie dla klientów w postaci aplikacji sAPPort, która umożliwia klientom korzystanie z szeregu darmowych udogodnień podczas zakupów. Klienci, którzy zapomną maseczki, logując się do aplikacji otrzymają maseczkę jednorazową za darmo.
  Wszystkie nasze działania dotyczące minimalizowania ryzyka zakażenia się koronawirusem w naszym centrum zostały docenione przyznaniem nam międzynarodowego certyfikatu bezpieczeństwa COVID-19 Compliant. Po jego przyznaniu poinformowaliśmy o tym społeczność miasta, by zwiększyć wśród osób nas odwiedzających poczucie bezpieczeństwa.
  Wymienione działania mają na celu ochronę zdrowia naszych klientów. Natomiast nie mamy mocy prawnej do zastosowania radykalnych rozwiązań w postaci braku obsłużenia lub wyproszenia klientów nie stosujących się do panujących zasad, możemy jedynie zwrócić uwagę co też czynimy.

  Zarząd i Dyrekcja Galerii Warmińskiej w pełni stosuje się do zaleceń i respektuje wszystkie obecne
  rozporządzenia – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez władze galerii.

Polecane: Pastelowe lakiery hybrydowe: przywitaj lato z pastelowymi paznokciami

reklama
reklama
reklama
reklama

35 KOMENTARZY

35 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Niko
26 lipca 2021 18:25

Przez takich covidian – oszołomów nigdy nie wrócimy do normalności. Będą się domagać masek, dezynfekcji, rękawiczek i codziennych statystych tych koronagłupot. 80 dziennych zakażeń w skali CAŁEJ POLSKI, zgonów brak, a covidianie dalej w kagańcach. Żałosne

oxo
26 lipca 2021 16:14

Mamy dość noszenia kagańców = )

Popularne