fbpx
8 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy nowej linii tramwajowej w Olsztynie

reklama

Najprawdopodobniej pod koniec lipca rozpoczną się prace przy budowie nowej, tramwajowej infrastruktury. Trwają prace przy przygotowaniu organizacji ruchu na ten czas – podał we wtorek Urząd Miasta w Olsztynie.

Nowa trakcja połączy osiedle Pieczewo z centrum Olsztyna – będzie wiodła ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i aleją Piłsudskiego. To łącznie około sześciu kilometrów podwójnego torowiska oraz węzeł przesiadkowy przy Wysokiej Bramie. Pisaliśmy o tym tutaj: Rusza budowa nowej trakcji tramwajowej w Olsztynie.

Miasto uruchomi objazdy

Część torowiska zostanie poprowadzona wzdłuż jezdni, jednak niektóre odcinki zostaną wybudowane pośrodku. To oraz przebudowy podziemnej infrastruktury będą oznaczać konieczność wyłączeń określonych fragmentów ulic. Magistrat podał, że zanim jednak dojdzie do zamknięcia, uruchomione zostaną przejazdy i objazdy, które mają ułatwić codzienne poruszanie się po Olsztynie: Utrudnienia. Drogowcy zamykają al. Piłsudskiego.

reklama

– Za niemal dwa tygodnie będzie można przejechać nową drogą łączącą ulicę Krasickiego z ulicą Wisławy Szymborskiej, a co za tym idzie z ulicą Pstrowskiego oraz południową obwodnicą Olsztyna. Jej ukończenie to kluczowy warunek rozpoczęcia prac przy budowie II nitki trakcji tramwajowej, mającej swój początek w Pieczewie – podał kierownik jednostki realizującej projekt tramwajowy, Andrzej Karwowski.

Połączenie przez dawny pieczewski poligon nie jest jedynym przygotowywanym objazdem. Ponownie zostanie otwarty objazd przez os. Brzeziny. Należy jednak pamiętać, że ruch będzie możliwy tylko w jednym kierunku – od strony Jarot.

Opracowywane są też dokładne organizacje ruchu w przypadku wyłączeń m.in. ul. Wilczyńskiego od pętli w Pieczewie do skrzyżowania z Krasickiego, czy al. Piłsudskiego między Głowackiego a Mazowieckiego.

Źródło: PAP

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze