fbpx
8 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

To trzeba zobaczyć. Obywatelskie zatrzymanie pijanego 22-latka

reklama

Uczestnicy ruchu drogowego dokonali obywatelskiego zatrzymania 22-latka, który wzbudził ich podejrzenia. Okazało się, że kierowca był pijany.

W poniedziałek (19.07.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że inni uczestnicy ruchu drogowego na al. Artyleryjskiej uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol.

Wideo poniżej

reklama

Z relacji zgłaszających wynikało, że wjeżdżając do Olsztyna zauważyli osobową Skodę, której kierowca jechał całą szerokością drogi – zjeżdżając od lewej do prawej krawędzi jezdni. Świadkowie podejrzewając, że może on być nietrzeźwy, pojechali za nim i gdy się zatrzymał na skrzyżowaniu, w bezpieczny sposób zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Po chwili pojawił się policyjny patrol, któremu przekazano mężczyznę.

Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek siedzący za kierownicą Skody miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze