9 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Marsz charytatywny pod Olsztynem. Zebrano ponad 6 tysięcy złotych

WiadomościMarsz charytatywny pod Olsztynem. Zebrano ponad 6 tysięcy złotych

Jakiś czas temu w okolicach Olsztyna odbył się marsz charytatywny na rzecz hospicjum w Toruniu. Wszystko to z inicjatywy grupy „Pieszo przez Bory”.

reklama

– Grupa „Pieszo przez Bory” to osoby kochające piesze podróże, swoją pasję łączymy z pomaganiem innym. Swymi działaniami staramy się uczynić nasz region jeszcze piękniejszym miejscem na Ziemi, polepszając warunki życia zarówno jego mieszkańcom, jak i naszym małym, futrzanym i pierzastym przyjaciołom. Organizujemy różnego rodzaju akcje charytatywne, pełnimy wolontariat w lokalnych schroniskach dla zwierząt, prowadzimy cykliczne akcje sprzątania Kociewia. Wszystko to niesie za sobą również walor edukacyjny – swoją działalnością zarażamy inne społeczności lokalne, a także dzieci i młodzież, zachęcając wszystkich do czynnego udziału w realizowanych przez nas projektach – tak piszą o sobie członkowie grupy.

Pieszo przez Purdę

W terminie 9-11 lipca 2021 roku odbył się marsz charytatywny w miejscowości Purda pod Olsztynem właśnie z inicjatywy „Pieszo przez Bory”. Zbierano tam pieniądze na Hospicjum „Nadzieja” w Toruniu.

reklama
Marsz charytatywny pod Olsztynem. Zebrano ponad 6 tysięcy złotych Wiadomości, Olsztyn

[poll id=”58″]

– Zwieńczeniem naszych corocznych wysiłków jest organizowana latem impreza plenerowa „Pieszo Przez Bory” – całodzienny marsz przez urzekająco piękne tereny Borów Tucholskich, w ramach którego zbieramy środki finansowe na cele charytatywne. Łączymy w ten sposób kultywację zdrowego trybu życia, wspaniałą zabawę oraz edukację pro-ekologiczną z niesieniem pomocy tym, którzy w życiu mieli troszkę mniej szczęścia – czytamy w opisie.

W wydarzeniu uczestniczyło około 60 osób, jednak udało się zebrać dość dużą kwotę, która została przekazania do hospicjum. Mianowicie łącznie zebrano 6707 złotych i 80 groszy.

Dobry wieczór ludziska z ogromnymi serduchami 🙂 Trwało to dłużej niż planowaliśmy, ale wreszcie przychodzimy do Was z…

Posted by Pieszo przez Bory on Wednesday, July 14, 2021
reklama

Krótkie podsumowanie całego marszu można obejrzeć tutaj:

Źródło: Pieszo przez Bory

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia