fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Incydent na jeziorze Ukiel. Mężczyznom grozi 2 lat pozbawienia wolności

reklama

Mężczyźni wypłynęli łodzią na Jezioro Ukiel w stanie nietrzeźwości. Odpowiednia reakcja świadków być może pozwoliła uniknąć tragedii.

Na brak pogody nie mogą narzekać osoby wypoczywające na terenach wodnych i przywodnych w naszym regionie. Niestety, nie do wszystkich dotarła profilaktyka związana z bezpiecznym wypoczynkiem.

W ubiegłą sobotę (17.07.2021) po południu, policyjni wodniacy na Jeziorze Ukiel w Olsztynie interweniowali w stosunku do dwóch mężczyzn poruszających się łodzią o napędzie mechanicznym. O niebezpiecznej sytuacji służby zaalarmowali świadkowie, którzy na pierwszy rzut oka podejrzewali, że mężczyźni mogą być nietrzeźwi – zamieniali się za sterem i na zmianę wskakiwali z łodzi do wody, pozostawiając w pewnym momencie łódkę dryfującą bez nadzoru.

reklama

Policyjni wodniacy ustalili dane personalne mężczyzn poruszających się łodzią i zbadali ich stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało obecność 2 promili alkoholu w organizmach 28 i 33-latka. Żaden z mężczyzn po policyjnej interwencji nie mógł kontynuować rejsu, dlatego łódź odholowana została do pobliskiej wypożyczalni.

Policyjni wodniacy przypominają o konsekwencjach pływania łodzią w stanie nietrzeźwości. W przypadku, gdy stężenie alkoholu w organizmie osoby siedzącej za sterami łodzi przekracza pół promila, mamy do czynienia z przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze