9 C
Olsztyn
czwartek, 29 września, 2022
reklama

Próbował ukryć to, że jego auto nie jest zarejestrowane. Został ukarany mandatem

WiadomościPróbował ukryć to, że jego auto nie jest zarejestrowane. Został ukarany mandatem
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kierowca próbował ukryć przed policjantami fakt, że jego auto nie zostało zarejestrowane w Polsce. Został ukarany mandatem, lecz to nie jedyne przewinienie, jakie na nim ciąży.

reklama

W czwartek (15.07.2021) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Hanowskiego w Jonkowie zatrzymali do kontroli pojazd marki Chrysler Voyager, którego kierowca nie stosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nr VIN auta nie zgadzał się z jego numerami tablic rejestracyjnych. Początkowo 54-latek tłumaczył policjantom, że rozbieżności wynikają z wymiany poszczególnych części w pojeździe. Ostatecznie przyznał, że miał założone tablice rejestracyjnego od innego auta – tej samej marki i modelu, który stoi zaparkowany pod jego domem i jest jego właścicielem. Okazało się, że chrysler, którym się poruszał był sprowadzony z zagranicy i nigdy nie był zarejestrowany w naszym kraju. Ponadto pojazd nie miał aktualnej polisy OC.

54-latek został ukarany mandatami za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa o łącznej kwocie 600 złotych. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez ważnego ubezpieczenia OC.

reklama

Źródło: KMP

Polecane: Projekty domów z poddaszem użytkowym — gdzie znaleźć i jak wybrać właściwy projekt domu?

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama