fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Wszczęto śledztwo ws. śmierci dwóch 18-latków w jeziorze Świętajno

reklama

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dwóch młodych mężczyzn, których ciała odnaleziono minionej nocy w mazurskim jeziorze Świętajno. Z relacji świadków wynika, że gdy poszli popływać, byli pod wpływem alkoholu – podała policja.

Według wstępnych ustaleń, dwaj mężczyźni weszli do wody we wtorek o godz. 19, zostawiając swoje rzeczy na plaży w Warchałach. Straż pożarna prowadziła przez kilka godzin akcję poszukiwawczą na jeziorze. Specjalistyczna grupa płetwonurków wyłowiła najpierw ciało 18-latka. Trzy godziny później – na głębokości czterech metrów, w odległości 30 m od brzegu – odnaleziono również ciało jego 19-letniego kolegi.

Prokuratura przeprowadzi śledztwo

– Obaj to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. Z relacji świadków wynikało, że posiadali słabe umiejętności pływackie i byli pod działaniem alkoholu – podała w środę policja.

reklama

Okoliczności tej tragedii ma wyjaśnić prokuratorskie śledztwo. Śledczy jeszcze w nocy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i odnalezionych ciał. Przesłuchali pierwszych świadków.

– Śledztwo będzie prowadzone, jak zawsze przy tego typu zdarzeniach, w kierunku niemyślnego spowodowania śmierci – przekazał prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard.

Według niego, na tę chwilę nic wskazuje, żeby przyczyną śmierci mogło być co innego niż utonięcie. Jak zaznaczył, bezsporne potwierdzenie będzie jednak możliwe po sekcji zwłok, którą zaplanowano na piątek. Wstępne ustalenia, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, mają zweryfikować badania toksykologiczne krwi.

Służby powiadomił kolega

Policja podała, że zaginięcie obu młodych mężczyzn zgłosił ich 18-letni kolega, gdy stracił ich z oczu i długo nie wychodzili z wody. Natychmiast powiadomił innych letników, ale wspólne poszukiwania nie przyniosły rezultatów. Dlatego powiadomił służby ratunkowe.

Grupa młodzieży z powiatu wyszkowskiego w woj. mazowieckim wypoczywała nad jeziorem Świętajno od ostatniej soboty.

Od początku sezonu w regionie utonęło już 18 osób. – Najczęstszymi przyczynami utonięć jest przecenienie własnych umiejętności, brawura i alkohol – powiedział rzecznik warmińsko-mazurskiej policji mł. asp. Tomasz Markowski.

Źródło: PAP

reklama
reklama

Polecane

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama