14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Wszczęto śledztwo ws. śmierci dwóch 18-latków w jeziorze Świętajno

WiadomościWszczęto śledztwo ws. śmierci dwóch 18-latków w jeziorze Świętajno

Śledztwo zostało otwarte w sprawie zgonu dwóch mężczyzn w wieku 18 lat, których ciała odnaleziono wczoraj w wieczór w jeziorze Świętajno na Mazurach. Świadkowie zeznali, że byli pod wpływem alkoholu, gdy poszli kąpać się. Mężczyźni weszli do wody i zostawili swoje rzeczy na plaży w Warchałach. Straż pożarna przeprowadziła kilkugodzinną akcję poszukiwawczą na jeziorze i odnalazła ciało 18-latka. Trzy godziny później, na głębokości czterech metrów i w odległości 30 metrów od brzegu, znaleziono ciało jego 19-letniego kolegi.
Okoliczności ich śmierci zostaną wyjaśnione przez prokuratora. Śledczy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i odnalezionych ciał i przesłuchali pierwszych świadków. Prokurator zapewnił, że śledztwo zostanie prowadzone w kierunku niemyślnego spowodowania śmierci, co jest standardowe przy tego typu przypadkach. Na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, że przyczyną śmierci mogło być coś innego niż utonięcie.
Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Detroit
15 lipca 2021 10:43

Jak zwykle alkohol… i dalej sprzedawany ludziom bez ograniczeń. Rządowi nie zależy na zdrowi i życiu ludzi, a koszty tego spustoszenia ponosi społeczeństwo.

Polecane
Ogłoszenia