fbpx
16 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Fatalny wynik Piotra Grzymowicza w rankingu prezydentów miast wojewódzkich

reklama
reklama
Wyślij przez

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych przygotował ranking prezydentów i miast wojewódzkich na Facebooku. Piotr Grzymowicz znalazł się na 16. miejscu czerwcowego podsumowania. Profil Olsztyna został najmniej aktywnym profilem.

Raport został oparty o dane pozyskane w dniach 1-30.06.2021 autorskimi narzędziami IBIMS. Zostało zbadanych 18 profili prezydentów miast wojewódzkich na portalu Facebook oraz 18 profili miast wojewódzkich.

Stosunek liczby interakcji i aktywności profili prezydentów

Liderem prezydentów miast na Facebooku jest Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. W rankingu zajął pierwsze miejsce nie tylko przy sumie interakcji (która jest najważniejszym czynnikiem), ale i aktywności – w badanym okresie Prezydent Sutryk opublikował aż 198 postów (6,6 posta dziennie!). Na drugim miejscu znajduje się Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz z bardzo wysokim wskaźnikiem zaangażowania internautów (204 197, tylko 296 mniej od Prezydenta Sutryka). Prezydent Dulkiewicz opublikowała 110 postów, o 88 mniej niż Prezydent Wrocławia.

fot. IBIMS
reklama

Bardzo mocne wejście zaliczył nowy Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Publikując 174 posty zebrał prawie 83 tys. interakcji, co pozwoliło mu na zajęcie 3 miejsca w zestawieniu. Piotr Grzymowicz uplasował się za to na miejscu 16.

fot. IBIMS

TOP 5 profili prezydentów

Niezmiennie słabo wygląda sytuacja prezydentów Truskolaskiego z Białegostoku i Wójcickiego Gorzowa Wielkopolskiego. Prezydent Truskolaski w minionym okresie opublikował 4 posty uzyskując 163 interakcje, natomiast Prezydent Wójcicki nie opublikował nic.

fot. IBIMS

Najwięcej fanów przybyło Prezydentowi Fijołkowi z Rzeszowa – 3,3 tys. nowych obserwujących. Ubyło fanów Prezydentowi Wójcickiemu (-10) i Prezydentowi Wencie z Kielc (-13).

fot. IBIMS

TOP 15 postów prezydentów

W TOP15 postów znajdziemy posty trzech prezydentów – Prezydent Aleksandry Dulkiewicz, Prezydenta Jacka Sutryka i Prezydenta Konrada Fijołka. Najpopularniejszym postem był post Prezydent Dulkiewicz z gratulacjami zwycięstwa Prezydentowi Fijołkowi.

fot. IBIMS

Podsumowanie rankingu profili prezydentów

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest jednym z liderów krajowej polityki. Sprawia to, że jest on głosem ważnym dla mieszkańców w całej Polsce, nie tylko w Warszawie. Stąd jego wynik mocno odbiega od wyników pozostałych prezydentów i nie do końca uprawnione jest porównywanie go z innymi włodarzami miast, dlatego Instytut pokazał wyniki jego profilu, nie biorąc jednak ich pod uwagę w ocenie najefektywniejszej komunikacji samorządowej.

fot. IBIMS

Stosunek reakcji i aktywności profili miast wojewódzkich

Na drugim miejscu pod względem sumy interakcji znajduje się Warszawa – stolica zebrała 161 tys. zaangażowań internautów, o 70 tysięcy wyprzedzając znajdujący się na trzeciej pozycji Wrocław.

fot. IBIMS

Aż sześć miast uzyskało mniej niż 10 tysięcy interakcji – Rzeszów, Kielce, Gorzów Wlkp., Olsztyn, Szczecin, Zielona Góra. Najgorzej sytuacja wygląda w Zielonej Górze, gdzie profil miasta nie osiągnął nawet 100 interakcji, mimo 74 publikacji.

fot. IBIMS

Popularność miast wojewódzkich

Jeżeli chodzi o aktywność, poza bezkonkurencyjną Łodzią, najaktywniejsze są Kraków, Wrocław i Warszawa. Najmniej aktywny był profil Olsztyna. Miasto opublikowało 28 postów, to jest mniej niż średnio jeden post dziennie.

fot. IBIMS

TOP 15 postów profili miast wojewódzkich

Wśród TOP15 postów znajdziemy posty z czterech miast – po 6 postów z Łodzi i Warszawy, 2 posty z Gdańska i jeden post z Krakowa. Najpopularniejszym postem miejskim był post z Łodzi dot. remontu ul. Wschodniej. Zebrał on 9,2 tys. interakcji.

fot. IBIMS

Popularność słów i hashtagów w treści postów

fot. IBIMS

Podsumowanie rankingu profili miast wojewódzkich

Łódź nadal dominuje w rankingu miast, choć w kategorii przyrostu nowych fanów to Warszawa jest liderem. Łódź w badanym okresie zebrała 311 tysięcy interakcji, publikując 469 postów (15,6 posta dziennie).

fot. IBIMS

Źródło: IBIMS

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

11 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
11 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze