25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

“Plaga szczurów” na osiedlu. Mieszkańcy boją się wychodzić z domów

Wiadomości"Plaga szczurów" na osiedlu. Mieszkańcy boją się wychodzić z domów

Panika wybuchła wśród mieszkańców jednego z bloków na dużym osiedlu. Zamykanie okien, niewychodzenie z domów, a także interwencja służb. To skutki “plagi szczurów” przy jednym z bloków w Olsztynie. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze spółdzielnią mieszkaniową.

reklama

Szczury sterroryzowały mieszkańców bloku w Olsztynie

Zaalarmowali nas czytelnicy o problemie ze szczurami przy bloku na ul. Kleeberga na Osiedlu Generałów w Olsztynie:

– Spółdzielnia KORMORAN bagatelizuje sprawę i pomimo zgłoszeń od godziny 8, które dostaję od mieszkańców nic z tym nie robi, jest godzina 16 a nikogo z firmy deratyzacyjne nie było, szczury wchodzą do mieszkań atakują ludzi, mniejsze psy. Obok bloku jest warzywniak i piekarnia. Obok warzywniaka Pani postawiła sobie stacje dla własnego bezpieczeństwa, ale mimo wszystko jeżeli te szczury wejdą poniesie kolosalne straty, a spółdzielnia już nawet nie odbiera telefonów. Wiecie co było najśmieszniejsze a jednocześnie przykre do oglądania?! Jeden z mieszkańców tego bloku sam zajął się “usuwaniem” gryzoni. do podnoszenia czynszów są pierwsi, do zrobienia czegokolwiek pożytecznego nie mają na nic czasu. Wczoraj wieczorem szczury stadami chodziły po chodniku, przerażający widok. Mieszkam w bloku naprzeciwko, chwila moment i tam też się pojawia – napisała roztrzęsiona czytelniczka.

reklama

[poll id=”64″]

Spółdzielnia reaguje na problem ze szczurami

Skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią Kormoran w tej sprawie, która jest zarządcą terenu. Władze SM zapewniają, że sprawę przekazano dla specjalistów:

– W dniu 12.07.2021 roku tj. w poniedziałek od samego rana odbieraliśmy zgłoszenia o poruszających się w koło nieruchomości szczurach. Z relacji mieszkańców budynku przy ul. Kleeberga 7 wynikało, że problem pojawił się w weekend, gryzonie były zaniepokojone, różnych rozmiarów i próbowały wchodzić na balkony parterowych kondygnacji a także jeden z osobników dostał się przez balkon do mieszkania na parterze. Niezwłocznie wybraliśmy się na wizje lokalną w celu zbadania stanu sprawy. Na miejscu stwierdziliśmy liczne dziury w trawniku przed klatkami co wskazywało na obecność w/w gryzoni. Najbardziej prawdopodobna przyczyną tak gwałtownego wyjścia na zewnątrz i poruszania się szczurów w koło nieruchomości w tak wysokich temperaturach było podmycie lub zalanie przez gwałtowne i silne opady ich miejsc bytowania. Niezwłocznie zleciliśmy firmie specjalizującej się m.in w tępieniu gryzoni zajęcie się sprawą. Pragnę podkreślić, że w poniedziałek pracujemy od godziny 8.00 a o godzinie 8.38 już poszło zlecenie do firmy aby pilne zając się tematem. Firma przyjechała najszybciej jak to możliwe w ok. godz. 14-15, zdiagnozowała temat i niezwłocznie podjęła działania mające na celu wyeliminowanie gryzoni z terenu nieruchomości. Firma rozłożyła ponad 6 kg trutek na gryzonie oraz posprzątała padłe gryzonie – informują przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Kormoran w Olsztynie.

reklama

Jak zapewniają władze SM, blok i cała okolica zostały objęte obserwacją przez firmę zajmującą się usuwaniem szkodników. Pracownicy mają dwa razy dziennie odwiedzać wspomniane miejsca i uzupełniać truciznę, a także usuwać martwe gryzonie. Władze spółdzielni nie mają również wątpliwości, że to działania mieszkańców przyczyniają się do problemu ze szczurami:

– Z wielką przykrością odbieramy informację z zarzutem, że zbagatelizowaliśmy ten temat ponieważ podjęliśmy niezwłocznie wszelkie możliwe kroki w celu rozwiązania problemu i przywrócenia komfortu naszym mieszkańcom. Jednocześnie przypominamy naszym mieszkańcom po raz kolejny, że swoim zachowaniem przyczyniają się do bytowania gryzoni na naszym osiedlu. Pomimo naszych ciągłych ogłoszeń i próśb mieszkańcy wciąż wyrzucają resztki jedzenia przez okna i balkony, dokarmiają latem gołębie, przed śmietnikami zostawiają resztki żywności co stanowi zaproszenie dla gryzoni na łatwo dostępną ucztę. A mając tak wspaniałe warunki żywieniowe następuje wzrost tej niezbyt lubianej przez nas populacji – czytamy w oświadczeniu spółdzielni.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Falisty
21 lipca 2021 20:48

Brudne miasto to i są szczury. Zobaczcie ile ich jest na starym mieście. One nawet się nie kryją.

Fan motoryzacji
21 lipca 2021 20:30

Tam gdzie syf i brud tam szczury.

Polecane