fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Najbardziej oszczędne drukarki na rynku

reklama

Choć cena nie jest jedynym czynnikiem determinującym nasze decyzje zakupowe, to z pewnością jest jednym z ważniejszych aspektów, na które zwracamy uwagę. W końcu drukarkę kupujemy właśnie po to, by zaoszczędzić i nie przepłacać w punktach ksero. Na jakie parametry zatem zwrócić uwagę, by sprzęt spełnił nasze oczekiwania i był niedrogi w eksploatacji? Mamy na to sposób!

Czego oczekujesz od drukarki?

Szukasz drukarki do użytku domowego? Poniżej przedstawiamy kilka elementów na które warto zwrócić uwagę szukając urządzenia drukującego do okazjonalnych domowych zastosowań:

  • wspomniana niska cena zakupu,
  • niewysokie koszty eksploatacji – tuszów, tonerów, bębna,
  • Ilość zajmowanej przestrzeni w domu,
  • cicha praca drukarki.

Ciężko oczekiwać, że sprzęt będzie tani, cichy i mały równocześnie. Jeśli zależy nam na tanich kosztach eksploatacji, to najczęściej musimy zrezygnować z aspektów wizualnych i fonicznych. Warto za to zastanowić się czy potrzebujemy wydruku kolorowego czy wystarczy druk monochromatyczny, jak na przykład tusz HP 652 czarny

Wykorzystaj zalety drukarki atramentowej

reklama

Żyjemy w dynamicznych czasach, dlatego potrzebujemy równie szybkich rozwiązań. Dotyczy to także urządzenia drukującego. Zaletą drukarek atramentowych jest to, że nagrzewają się bardzo krótko, a co za tym idzie, są gotowe do pracy i drukowania w zaledwie kilka chwil. Jest to bardzo dobra wiadomość dla fanów ekologii – to dzięki temu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić trochę energii. Planeta na pewno będzie nam wdzięczna.

Urządzenia atramentowe wciąż cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza z uwagi na niską cenę i szeroki wybór tuszy – jeden z popularniejszych to na przykład  tusz do drukarki HP DeskJet 2600. Drukarkę tego typu można kupić za jedne kilkaset złotych. Biorąc pod uwagę, że zakup tuszu również jest bardzo tani to w efekcie oznacza, że eksploatacja drukarki potrafi być bardzo atrakcyjna. 

Poza tym, kolejną zaletą drukarki atramentowej jest fakt, że bardzo dobrze radzi sobie z drukowaniem w kolorze. Wśród drukarek laserowych tylko droższe modele mają taką możliwość, tymczasem niemal każda drukarka atramentowa oferuje druk w kolorze (nawet jeśli jest to bardzo tania drukarka).

Źródło zdjęcia:

Have a nice day Photo / Shutterstock.com

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze