1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

104 miliony złotych na remont drogi do Olsztyna

Wiadomości104 miliony złotych na remont drogi do Olsztyna

22-kilometrowy odcinek drogi między Olsztynem a Łukta zostanie wyremontowany za około 104 miliony złotych przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego – poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

reklama

Trasa Olsztyn – Łukta jest popularna, ale wąska, pełna zakrętów i często bez dobrego pobocza. Droga jest ważna, ponieważ prowadzi do S-7 i liczy 22 km.

Modernizacja trasy obejmie wzmocnienie nawierzchni, budowę i przebudowę infrastruktury towarzyszącej, takiej jak chodniki, przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe, skrzyżowania, zjazdy, sygnalizacja świetlna, bariery ochronne, ciągi i ścieżki rowerowe. Planowane jest poprawienie bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniach i przejściach przez miejscowości, poprawa oznakowania, wyprofilowanie poboczy oraz przebudowa mostu nad rzeką Pasłęką i mostu nad ciekiem o nazwie Kanał Trojański w Stękinach.

reklama

“Całkowita wartość projektu wynosi około 104 miliony złotych, z czego unijne dofinansowanie to prawie 88 milionów złotych, a wkład własny województwa wynosi blisko 11,7 miliona złotych. 4,1 milionów złotych pochodzi z budżetu państwa” – poinformował Urząd Marszałkowski.

Roboty budowlane rozpoczną się wkrótce od strony Łukty, a zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2023 roku.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia