fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Wyjął 100 tys. złotych ze śmietnika. Szuka go policja

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Wracamy do tematu. Policjanci ujawniają zapis monitoringu, na którym widać tzw. “odbieraka”. Mężczyznę, który odebrał ponad 100 tysięcy złotych od pokrzywdzonego elblążanina metodą na „policjanta CBŚ”. Funkcjonariusze proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny widocznego na filmie monitoringu.

Zdarzenie miało miejsce 23 czerwca 2021 r. w Elblągu. Do 68-latka zadzwonił oszust podający się za policjanta CBŚP i powiedział, że rozpracowuje grupę przestępczą która „czyści konta bankowe” a następnie wskazał by ten wypłacił wszystkie oszczędności z „zagrożonego” konta, spakował je do torby a następnie wrzucił ją do pobliskiego śmietnika. Mężczyzna… postąpił zgodnie ze wskazówkami oszusta. Gdy zorientował się co naprawdę zrobił skontaktował się z policją – tym razem tą prawdziwą.

Okazało się, że sprawca cały czas kontrolował zachowanie 68-latka bo prosił go by ten nie rozłączał się gdy pójdzie do banku. Gdy pracownik banku pytał go po co mu taka duża kwota mając na względzie różnego rodzaju oszustwa ten powiedział, że potrzebuje pieniędzy ze względów zdrowotnych…

Czytaj też:  33 członków zorganizowanej grupy przestępczej stanie przed sądem

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami. Policja nigdy nie prosi o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy czy wartościowych przedmiotów. Jeżeli taka propozycja się pojawi to jest to oszustwo.

reklama

Źródło: KWP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama