fbpx
12 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Dwie rowerzystki zderzyły się czołowo. Obie trafiły do szpitala

reklama

W zeszły piątek doszło do nietypowego zdarzenia. Dwie rowerzystki zderzyły się czołowo. Zostały przewiezione do szpitala.

Do wyjątkowo rzadko spotykanego zdarzenia doszło w piątek (18.06.2021r.) około godziny 20:30 w Węgorzewie. Na ścieżce rowerowej wzdłuż rzeki Węgorapy doszło do czołowego zderzenia dwóch rowerzystek jadących z przeciwnych stron. W wyniku zdarzenia obie kobiety wywróciły się. Panie doznały urazu głowy, ponadto 44-latka miała uraz ręki, zaś 47-latka uraz biodra. Obie mieszkanki Węgorzewa zostały przewiezione do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Ustalają również, kto jest odpowiedzialny za całą sytuację.

Jak pokazują drogowe realia, niechroniony uczestnik ruchu drogowego, jakim jest rowerzysta, narażony jest na doznanie obrażeń podczas kolizji nawet przy niedużej prędkości. Aby zminimalizować skutki takiego zdarzenia warto zadbać o to, by być widocznym dla innych uczestników ruchu oraz o ochronę. Co prawda, prawo nie nakłada obowiązku jeżdżenia rowerem w kasku, jednak, jak podkreślają policjanci z ruchu drogowego, to dobra praktyka zwiększająca bezpieczeństwo w sytuacji, gdy dojdzie już do zdarzenia drogowego i wywrócenia się rowerzysty.

reklama

Źródło: KWP Olsztyn

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze