7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur odebrały swoje wyróżnienia

WiadomościKobiety Sukcesu Warmii i Mazur odebrały swoje wyróżnienia

Ostatnie piątkowe gorące popołudnie było pełne wrażeń dla laureatek wyróżnionych w 23. edycji Wyborów Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur.

reklama

W Dobrym Mieście w Stodole Kultury odbyła się uroczysta Gala. Laureatki przybyły na tę okazję ze wszystkich stron regionu Warmii i Mazur. Inicjatorką wyróżniania oraz promocji kobiet i organizatorką Gali jest od początku dziennikarka Ewa Domaradzka-Ziarek.

Nazwiska pań, laureatek Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur, ogłoszono już 8 marca w Dzień Kobiet, jednak z powodu pandemii zdecydowano poczekać do czasu złagodzenia obostrzeń w organizacji spotkań.

reklama

Główną laureatką tegorocznych wyborów została Diana Kuprianow – sołtyska wsi Nitki w gm. Biała Piska, właścicielka i Prezes Zarządu w firmie Vermiculite Poland w Ełku.

Pani Diana z pochodzenia Polka, urodziła się i wychowała na Białorusi. 10 lat temu razem z mężem i dziećmi zdecydowali zostawić życie w Mińsku i rozpocząć wszystko od nowa w kraju ojców. Przydały się wiedza i doświadczenie w prowadzeniu firm, dzięki temu w niedługim czasie powstała innowacyjna firma rodzinna w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku – jedna potem druga.

Pozostałe laureatki Złotej Dziesiątki to:

reklama

• Mirella Firchał-Kępczyńska z Kieźlin gm. Dywity – inżynier architektury wnętrz, razem z mężem prowadzi program TVN „Para w remont”.

• Ita Haręza – malarka, graficzka, rysowniczka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Właścicielka autorskiej galerii sztuki w Reszlu.

• Aleksandra Juszkiewicz z Giżycka – biolożka i ekolożka, zwyciężczyni programu MasterChef, autorka książki o smakach Warmii i Mazur.

• Aleksandra Klonowska-Szałek – pomysłodawczyni i współzałożycielka portalu turystycznego promującego Warmię i Mazury Slowhop.com.

• Bogumiła Kowalska z Tynwałdu – rolniczka, działaczka społeczna, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Iława.

• Patrycja Kunert (Jackowska) – asystentka na Wydziale Sztuki UWM, nauczycielka śpiewu i pracy z mikrofonem w Instytucie Muzyki, wybrana na Belfra Roku 2019.

• Agnieszka Pietrowicz – Dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku,

• Jadwiga Wójcik-Kruk – założycielka i dyrektorka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PULS specjalizującego się w terapii uzależnień.

• Joanna Barchetto – fotografka, socjolog, społeczniczka, twórczyni Warmingu – projektu społeczno-artystyczno-promocyjnego w Godkach gm. Jonkowo.

Galę uatrakcyjniły występy wokalistki Joanny Dove i entuzjasty gitary elektrycznej Krzysztofa „Zawiasa” Zawistowskiego.

Publiczność mogła też podziwiać nowe kolekcje sukien koronkowych Barbary Cały przygotowane już na nowe pokazy w Rzymie.

Galę objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin. W jego imieniu statuetkę Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2021 głównej laureatce Dianie Kuprianow wręczała pani wicemarszałek Jolanta Piotrowska. Wicestarosta Joanna Michalska życzyła wszystkim laureatkom dalszych sukcesów. Wojewodę Artura Chojeckiego reprezentował pełnomocnik Władysław Kałudziński.

Obecny na uroczystości burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski podsumował galę, mówiąc, że jest ona pochwałą rodziny, ponieważ wszystkie laureatki ze sceny dziękowały swoim mężom, dzieciom i rodzicom za wsparcie. Podkreślały, że trudno byłoby odnieść sukces w pojedynkę.

Plebiscyt na Kobietę Sukcesu Facebooka wygrała Aleksandra Juszkiewicz. Otrzymała w związku z tym dodatkową nagrodę – voucher na WEEKENDOWĄ WYPRAWĘ samochodem JAGUAR F-PACE. Taką nagrodę otrzymała też Ita Haręza, z którą wywiad na kanale YouTube cieszył się największą oglądalnością.

JAGUAREM F-PACE pojedzie również główna laureatka Diana Kuprianow. Dodatkowo jako nagrodę przyjęła voucher na pobyt w Pałacu Mortęgi Hotel & SPA.

Wszystkie panie otrzymały upominki:

• naszyjniki z bursztynem od firmy GOLD TOM z Ostródy

• kosmetyki BIOETIC z naturalnych składników od firmy MK Natural Cosmetics ze Stawigudy

• zestaw suszonych warzyw przydatnych w kuchni od firmy Jaworski Suszarnia Warzyw w Dobrym Mieście

• pamiątkę – Warmińską Babę od Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście.

Nie byłoby tej uroczystości, gdyby nie wspaniałomyślność partnerów. Swoją wdzięczność organizatorzy wyrażają nadając firmom tytuł Ambasadora Kobiet Sukcesu. Takie statuetki podczas Gali odebrała Katarzyna Chyła, dyrektor firmy CS BUD Chyła Sikorski oraz Jarosław Goszczycki, właściciel największej na Warmii i Mazurach firmy piekarniczej Piekarni Tyrolskiej.

Partnerami Gali w tej edycji były również firmy: Dachland, Spółka Jaworski Suszarnia Warzyw, PKO BP, Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka, Mazurek Premium Cars, Szynaka Meble, Cirut Design.

Organizacyjnie wydarzenie wsparli: Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście i Powiat Olsztyn.

Organizatorzy Gali to: Fundacja “Moda na Warmię i Mazury”, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Akme V. Media.

Patronat medialny roztoczyli: Telewizja Mazury, Made in Warmia & Mazury, KobietySukcesu.org.

Źródło: Fundacja „Moda na Warmię i Mazury”

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia