fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Nowy tramwaj z Turcji zepsuł się w trakcie pierwszego tygodnia jazdy

reklama
reklama
Wyślij przez

Od początku tygodnia nowy tramwaj z Turcji wozi olsztyniaków linią numer 2. Nie obyło się bez komplikacji, tramwaj samoczynnie się zatrzymał podczas jazdy.

Wielomilionowa inwestycja w końcu zmierza ku końcowi. Pierwszy z zamówionych, tureckich tramwajów wyjechał na ulice miasta i przewozi olsztyniaków. Następne pojazdy mają sukcesywnie trafiać do miasta, a potem na olsztyńskie torowisko. Nie małym zaskoczeniem dla podróżujących w czwartek (17.06) pasażerów, było nagłe zatrzymanie się pojazdu. Około godz. 16:30, za przystankiem przy ul. Andersa, tramwaj miał się zatrzymać i stać w bezruchu koło 5 minut. Ostatecznie pojazd ruszył, z kilkuminutowym opóźnieniem, wstrzymując przy tym ruch innych tramwajów.

Olsztyńskie MPK uspokaja, problem miał być chwilowy, a restart systemu go rozwiązał. Według informacji przekazanych przez rzecznika MPK, system zgłosił problem z układem hamulcowym pojazdu. Prawdopodobnie był to błąd oprogramowania, o którym już poinformowano inżynierów producenta maszyn, a sprawa jest aktualnie analizowana.

reklama

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

16 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
16 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze