fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Rusza przebudowa ważnego skrzyżowania

WiadomościRusza przebudowa ważnego skrzyżowania

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na tę inwestycję czekają nie tylko mieszkańcy gminy Stawiguda. Mowa o przebudowie skrzyżowania ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej w ciągu drogi powiatowej nr 1372N.

Furtką do pozyskania środków na inwestycję była realizacja zadania w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Polega ona na stworzeniu przez wykonawcę dokumentacji projektowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego przekazanego przez Zamawiającego, a dalej uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji drogowej i wykonanie robót budowlanych.

W ramach zadania na krzyżówce ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej zostanie wybudowane rondo o wymiarach i parametrach dostosowanych do natężenia i struktury ruchu na tym skrzyżowaniu. Powstanie też pełna infrastruktura towarzysząca, czyli m.in. przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe – wymienia Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Wartość całkowita umowy na wykonanie zadania to ponad 3,6 mln zł. Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 2,3 mln zł, pozostałą część, czyli 1,3 mln zł zapłacą solidarnie po połowie samorządy Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Stawiguda.

Wczoraj została podpisana umowa z wykonawcą zadania, czyli firmą KATOPI Sp. z o.o. To oznacza, że wkrótce pojawi się sprzęt i rozpoczną się roboty drogowe. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2023 roku.

Tak wygląda projekt przebudowy: Przebudowa skrzyżowania w Jarotach.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze