fbpx
31 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

14 i 15-latek w pudełku po kanapkach mieli 3 szklane lufki i sporo narkotyków

reklama
Wyślij przez
0

Niebawem do sądu rodzinnego trafi sprawa 14-letniego mieszkańca Szczytna i jego o rok starszego kolegi, mieszkańca gminy Szczytno. Nieletni „wpadli” w ręce mundurowych, gdyż poruszali się w godzinach nocnych motorowerem bez wymaganych przepisami świateł. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze w schowku pod siedzeniem Rometa ujawnili pudełko po kanapkach, a w nim blisko 20 gramów marihuany i trzy szklane lufki. 14 i 15-latek zostali zatrzymani, przesłuchani i przekazani pod opiekę rodziców. Nieletni niebawem staną przed sądem, który to zadecyduje o dalszym jego losie.


Wczoraj (10.06.21r.) parę minut przed godziną 23:00 na ulicy Żeromskiego w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego zauważyli kierującego motorowerem, który poruszał się bez wymaganych przepisami świateł. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę Rometa do kontroli drogowej. Okazało się, że motorowerem kierował 14-letni mieszkaniec Szczytna, a na miejscu pasażera siedział 15-latek, zamieszkały na terenie gminy Szczytno. Nieletni na widok policjantów zaczęli zachowywać się nerwowo. Nie utrzymywali oni kontaktu wzrokowego z mundurowymi i nie odpowiadali na zadawane im pytania. Policjanci mając uzasadnione podejrzenie, że chcą oni coś przed nimi ukryć, podnieśli siedzisko Rometa. W schowku ujawnili sportową torbę, a w niej plastikowe pudełko po kanapach. Gdy funkcjonariusze uchylili wieczko pojemnika, zauważyli, że jest ono wypełnione po brzegi marihuaną.

Mundurowi o powyższych ustaleniach poinformowali oficera dyżurnego, który to skontaktował się z rodzicami 14 i 15-latka. Nieletni w między czasie zostali przewiezieni do szczycieńskiej komendy, gdzie śledczy w obecności opiekunów dokonali ich przesłuchania. Zarówno 14 i 15-latek nie przyznali się do stawianych im zarzutów, jednak ich zeznania, co do okoliczności wejścia w posiadania marihuany były bardzo rozbieżne i mało wiarygodne.

reklama

Posiadanie narkotyków, bez względu na ich rodzaj jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności. Za posiadanie substancji zabronionych grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku nieletnich, każdą sprawę indywidualnie rozpatruje sąd rodzinny, który to decyduje o dalszym ich losie.

Szczycieńscy policjanci apelują do rodziców o zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami to rodzice są ustawowymi przedstawicielami nieletnich dzieci, a co za tym idzie są odpowiedzialni są za zachowanie małoletnich. Zainteresujmy się, w jaki sposób spędzają one czas wolny. Rozmawiajmy z nimi
o zagrożeniach i monitorujmy, w jakich środowiskach przebywają. Kontrolujmy czy nie mają dostępu do niedozwolonych, niebezpiecznych dla ich zdrowia, a nawet życia substancji.

źródło: KPP Szczytno

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

10 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


10 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze