fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Poczta Polska sprzedaje nieruchomości, m.in. na Mazurach

reklama
Wyślij przez
0

Poczta Polska wystawia na sprzedaż nieruchomości, które nie są już wykorzystywane biznesowo, a są usytuowane w atrakcyjnych turystycznie miejscach, m.in. na Mazurach – poinformowało w czwartek biuro prasowe spółki.

Jak podkreśla Poczta Polska w komunikacie, po remontach nieruchomości mogą służyć przyszłym właścicielom jako domy wczasowe czy urlopowe bazy wypadowe, w niektórych z nich można rozwinąć biznes związany z turystyką.

Na sprzedaż są dwie działki w Starych Jabłonkach w województwie warmińsko-mazurskim o łącznej powierzchni 3165 m2. Są usytuowane 10 km od Ostródy w pobliżu dwóch jezior – Małego Szeląga i Wielkiego Szeląga (w tzw. strefie ciszy). Na działce stoi murowany dom, a także cztery domki letniskowe po ok. 50 m2 każdy. Zostały wybudowane w 1988 roku, wymagają remontu – podaje Poczta Polska.

reklama

„Stare Jabłonki to miejscowość na Pojezierzu Iławskim. Tutejsze tereny doskonale nadają się do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, nordic-walkingu, wędkarstwa, kajakarstwa, czy sportów wodnych. Dodatkowo miejscowość otoczona jest endemicznymi Lasami Taborskimi” – zaznacza operator pocztowy.

Kolejna działka znajduje się w Sterławkach Wielkich, także w woj. warmińsko-mazurskim, ok. 15 km od Giżycka. Działka ma powierzchnię 6411 m2, są na niej budynek mieszkalny i gospodarczy. Pierwszy zbudowano w 1930 roku, drugi w 1970 roku. „Nieruchomość znajduje się w pobliżu Jeziora Dejguny (Kraina Wielkich Jezior Mazurskich), w okolicy lasów, łąk i wielu atrakcyjnych zabytków. To tereny, które polecane są do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, nordic-walkingu, wędkarstwa, kajakarstwa i sportów wodnych” – podaje spółka.

Do sprzedania jest także pocztowa działka o powierzchni 1061 m2 z parterowym budynkiem z 1900 roku w Warpunach nad jeziorem Warpuńskim (warmińsko-mazurskie), ok. 11 km od Mrągowa.

Ponadto Poczta Polska oferuje nieruchomości w woj. zachodniopomorskim: w Nowym Warpnie (działka o powierzchni 3021 m2 z trzykondygnacyjnym budynkiem z 1905 roku, który znajduje się pod kontrolą konserwatorską), na Wyspie Wolin w miejscowości Kołczewo (działka o powierzchni 1601 m2 wraz z budynkiem jednokondygnacyjnym o powierzchni użytkowej 286,6 m2 i budynkiem gospodarczym o powierzchni 21,6 m2), w Dziwnowie (działka o powierzchni 1274 m2 wraz z budynkiem dwukondygnacyjnym o powierzchni 660,40 m2 z użytkowym poddaszem, w pierwszej linii zabudowy od rzeki Dziwna i ok. 400 m do morza).

W komunikacie poinformowano, że Poczta Polska ma również w ofercie nieruchomości innego typu – przeznaczone do działań biznesowych w dużych miastach. 15 czerwca br. odbędzie się licytacja nieruchomości w Gdyni, przy placu Konstytucji 2, nieopodal Dworca PKP Gdynia Główna. Biurowiec Poczty Polskiej usytuowany jest wraz z działką w pobliżu dzielnicy Śródmieście. Nieruchomość ma łączną powierzchnię ponad 0,93 hektara.

źródło: PAP

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze