fbpx
31 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Terytorialsi podpisali porozumienie z harcerzami

reklama
Wyślij przez
0

W zeszłą środę Dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej nawiązał współpracę z dwiema organizacjami harcerskimi działającymi na terenie Warmii i Mazur: Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Warmińsko-Mazurska oraz Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręgiem Pomorskim, Obwodem Warmińsko-Mazurskim.

Celem jest rozwijanie współpracy pomiędzy żołnierzami, a harcerzami w taki sposób, aby – wzajemnie się wspierając – lepiej wypełniać misje, jakie stoją przed naszymi organizacjami. Misje, których wspólną ideą jest wychowanie odpowiednio młodego człowieka i ukształtowanie żołnierza, świadomego obrońcy Rzeczpospolitej. Wspólnie kultywować wartości patriotyczne, a także upowszechniać działania oparte na wolontariacie. – powiedział Dowódca Brygady płk Mirosław Bryś.

Sygnatariuszem porozumienia ze strony WOT był Dowódca 4 W-M Brygady Obrony Terytorialnej płk Mirosław Bryś. Ze strony Związku Harcerstwa Polskiego dokument o współpracy podpisał Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP hm. Maciej Micielski oraz Skarbnik pwd. Michał Kruszyński, a w imieniu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Przewodnicząca Zarządu ZHR hm. Małgorzata Siergiej.

reklama

Dzięki podpisanemu porozumieniu z Wojskami Obrony Terytorialnej nasza Chorągiew, która liczy ponad 3,5 tys. dzieci i młodzieży, uzyska bardzo duże wsparcie w zakresie organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć o charakterze wychowawczym, edukacyjnym, sportowym dla młodzieży z terenu całego województwa. Dzięki współpracy będziemy mogli sprawniej szkolić naszą młodzież. Wierzę, że taka współpraca będzie miała wiele obopólnych korzyści, że wspólnie będziemy uczestniczyć w świętach państwowych i że młodzież, która dziś jest w harcerstwie- być może w przyszłości wybierze ścieżkę rozwoju, która będzie szła w kierunku zdobywania wiedzy z zakresu wojskowości – hm. Maciej Micielski, Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP.

Braterstwo, gotowość pomocy innym, patriotyzm, dyscyplina to tylko niektóre z cech wspólnych dla harcerzy i żołnierzy. U podwalin podpisanych porozumień leży wychowanie człowieka w myśl harcerskich zasad, w poczuci odpowiedzialności za Ojczyznę, przywiązania do wartości, upowszechniania działalności wolontariackiej, jak również pozyskania akceptacji dla działalności Sił Zbrojnych.

W ramach porozumienia będą realizowane dwa projekty: „Braterstwo Munduru”, w ramach którego harcerze raz w roku będą szkolić się w brygadach OT oraz „Zlot pokoleń w mundurach”, którego celem będzie upowszechnianie tradycji i historii. Współpraca będzie też dotyczyć promocji służby wojskowej wśród harcerzy oraz rozwijania kompetencji obronnych.

Źródło: 4W-MBOT

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze