-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sprawca fałszywego alarmu o tonącym w jeziorze ukarany mandatem

WiadomościSprawca fałszywego alarmu o tonącym w jeziorze ukarany mandatem

Olsztyńscy policjanci ustalili i ukarali mandatem 47-latka, który bezpodstawnie zaalarmował służby o osobie, która rzekomo topi się w jeziorze Gim. Jak zeznał, chciał sprawdzić, czy na miejsce szybko przyjadą służby ratunkowe.

reklama

Policja poinformowała we wtorek, że operator numeru alarmowego 112 otrzymał w miniony weekend zgłoszenie, iż świadek przebywający nad jeziorem Gim w gminie Purda zauważył topiącego się mężczyznę.

Zgłaszający nie chciał podać szczegółów zdarzenia. Jednak wezwanie potraktowano poważnie i natychmiast skierowano nad akwen strażaków, ratowników medycznych i policyjny patrol. Na miejscu okazało się, że alarm był fałszywy.

reklama

Policjanci bardzo szybko dotarli do mężczyzny, który dzwonił na numer alarmowy. Początkowo zaprzeczał on, aby wzywał służby ratunkowe.

„Po chwili policjanci oddzwonili na numer telefonu komórkowego, z którego wykonano to połączenie. Gdy dzwonek zabrzmiał w kieszeni 47-latka, nie było już żadnych wątpliwości” – przekazał sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Zaskakujące wyniki kontroli olsztyńskich TAXI. Nocna akcja ITD i olsztyńskiej policji
reklama

Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że chciał sprawdzić w jakim czasie od wezwania na miejscu pojawią się służby.

„Motywem jego działania była też chęć zrobienia na złość służbom, ponieważ nie był zadowolony z zakończenia wcześniejszej interwencji, która dotyczyła jego nieporozumienia z małżonką. Za bezpodstawne powiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu został ukarany 500-złotowym mandatem” – podała policja.

Za bezzasadne wzywanie służb kodeks wykroczeń przewiduje kary aresztu, ograniczenia wolności i grzywnę nawet do 1,5 tys. zł.

źródło: PAP

Polecane: Nie tylko mąka i nabiał… Jakie produkty warto mieć w domu?

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Zaskakujące wyniki kontroli olsztyńskich TAXI. Nocna akcja ITD i olsztyńskiej policji