1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Półmaraton Jakubowy ze zmienioną trasą

OlsztynPółmaraton Jakubowy ze zmienioną trasą

Uczestnicy biegu stawią się na starcie już w najbliższą niedzielę (13.09). Bazą tegorocznego półmaratonu będzie Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”. 

reklama

W tym roku trasa Półmaratonu Jakubowego, który odbędzie się już po raz czwarty, zostanie zmieniona ze względu na trwające prace przy budowie linii tramwajowej. Start i meta zawodów będą się tym razem znajdować przy ul. Jeziornej na terenie CRS Ukiel. – Zawodnicy rywalizować będą na dwóch pętlach przebiegających ulicami Jeziorną, Sielską, Schumana, częściowo Lotniczą i ścieżkami pieszo – rowerowymi biegnącymi przy jeziorze Ukiel – podaje olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na czas trwania półmaratonu te ulice będą wyłączone z ruchu.

Zawodnicy rywalizować będą w ośmiu kategoriach – generalnej i siedmiu wiekowych. Start biegu głównego o godz. 12. Biuro zawodów, szatnie oraz depozyt znajdować się będą na terenie CRS Ukiel.

reklama

Z powodu organizacji zawodów w najbliższą niedzielę (13.09) w godz. 9 – 17 nieprzejezdna będzie al. Schumana od ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w kierunku ul. Sielskiej. Na tej ostatniej ruch dwukierunkowy odbywać się będzie na południowej jezdni. Dojechać do parkingów przy ul. Jeziornej będzie można od ul. Żeglarskiej.

 

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne