fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Policjanci zatrzymali graficiarza na ul. Warszawskiej

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

W nocy policyjny patrol zauważył na ul. Warszawskiej w Olsztynie młodego mężczyznę, który na ścianie budynku farbami w sprayu umieszczał napisy. Na widok policjantów 20-latek zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Mieszkaniec Olsztyna przyznał się do popełnienia wykroczenia. Jak tłumaczył, budynek pomalował, bo był stary.

W nocy z soboty na niedzielę (05-06.3) około godz. 2:30 policjanci patrolując miasto zauważyli na ul. Warszawskiej młodego mężczyznę, który na ścianie budynku za pomocą farb w sprayu umieszczał napisy. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka po krótkim pościgu. Mieszkaniec Olsztyna przyznał się do popełnienia wykroczenia i dodał, że pomalował budynek, bo był stary.

Policjanci zabezpieczyli farby, przeprowadzili oględziny miejsca, w którym naniesione zostały napisy i wykonali dokumentacje fotograficzną. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy zostanie w najbliższym czasie przesłany do sądu.

Czytaj też:  Bibliotekarze i kadra UWM nagrali autorskie pastorałki
reklama

Zgodnie z artykułem 63a. § 1 Kodeksu Wykroczeń , kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Jak mówi § 2. w razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama