17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Jerzy Szmit pisze do ministra sprawiedliwości: co ze sprawą Małkowskiego?

OlsztynJerzy Szmit pisze do ministra sprawiedliwości: co ze sprawą Małkowskiego?

Poseł Jerzy Szmit (PiS) zwołał konferencję prasową, na której poinformował, że chce zainteresować ministra sprawiedliwości sprawą Czesława Jerzego Małkowskiego i procesem, który toczy się w sprawie radnego miasta.

reklama

Jerzy Szmit napisał już interpelację, ale chce się także spotkać z ministrem Cezarym Grabarczykiem. Poseł pyta w piśmie dlaczego proces Małkowskiego trwa tak długo i co powoduje, że sąd ociąga się z wydaniem wyroku.

Nie osądzam o winie, czy karze Czesława Małkowskiego, ale nie może dochodzić do takich sytuacji, że część zarzutów przedawnia się, bo postępowanie trwa tak długo – mówił Jerzy Szmit. – Co więcej jeśli tak dalej pójdzie, to wszystkie zarzuty stawiane Małkowskiemu przedawnią się i można się domyślać, że wówczas Czesław Małkowski wystąpi o odszkodowanie za czas spędzony w areszcie. I za to odszkodowanie zapłacimy my, podatnicy i opinia publiczna, która może się czuć zlekceważona przez opieszałość wymiaru sprawiedliwości.

reklama

Przypomnijmy, że wobec Czesława Jerzego Małkowskiego toczy się proces, w którym oskarżony jest m.in. o molestowanie urzędniczek, naruszanie ich praw pracowniczych oraz gwałt Jednak część tych zarzutów przedawniła się i w mocy pozostaje zarzut gwałtu. Następne posiedzenie sądu w tej sprawie zaplanowano na styczeń 2015 roku.

 rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

18 KOMENTARZY

18 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Micheal Benson
11 lutego 2015 13:05

Aby prawidłowo się przedstawię, jestem Michael Benson prywatnych pożyczkodawców. Daj się pożyczki na 3% stopy procentowej jest możliwość finansowego. Użyj krok drzwi dzisiaj i uzyskać pożyczkę szybko. Jest tak wiele Nie szuka możliwości finansowych lub pomocy za rogiem. Umieść, i nadal nie są w stanie dostać jeden, ale tutaj jest. Finansowanie szans na drzwi kroku i jako takie nie mogą sobie na to pozwolić. Aby przegap tej okazji Ta usługa jest wykonana Osoby prywatne, firmy, biznesmeni i kobiety, i pożyczek. Dostępność dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: michealbensonloanagency@gmail.com. Pożyczka formularz i odesłać go. Imię… Czytaj więcej »

złośnik
23 grudnia 2014 19:41

Przecież wiadomo że ten proces to farsa i gra na zwłokę w celu przedawnienia zarzutów. Bardzo dobrze żeby się tym zainteresowało szersze grono osób. A poplecznikom cenzora gratuluję poglądów, raczej wątpię żeby to był spisek…

Polecane