22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Zawodnicy karate walczyli w Jonkowie o medale

GalerieZawodnicy karate walczyli w Jonkowie o medale

W niedzielę (7.12) w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie odbył się IV Rodzinny Turniej V Dojo Karate Kyokushin, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Akademię Sztuk Walki Olsztyn.

reklama

Zawodnicy karate walczyli w Jonkowie o medale sport Galerie, Olsztyn, Wiadomości

W imprezie wzięło udział prawie 250 zawodników z Iławy, Ostródy, Szczytna, Zambrowa i Jonkowa. W turnieju karate kyokushin zaprezentowały się Akademia Sztuk Walki Szczytno, Ostródzki Klub Kyokushin, Iławski Klub Kyokushin Karate, Akademia Sztuk Walki Olsztyn-Jonkowo oraz Anna Kaczyńska-Youssfi, wielokrotną mistrzyni Europy, Polski i USA, aktualna brązowa medalistka mistrzostw świata i Skander Youssfi, 10-krotny mistrz Tunezji, medalista mistrzostw Afryki i Europy, którzy przyjechali z Zambrowskiego Klubu Kyokushin Karate.

reklama

Wydarzenie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, a także zapobieganie patologiom, alkoholizmowi, narkotykom i paleniu tytoniu oraz zwalczanie przemocy wśród dzieci i młodzieży. Jego gościem honorowym był Paweł Papke, wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej mężczyzn, obecnie poseł na Sejm RP, który objął patronat honorowy nad imprezą.

Przed rozpoczęciem właściwej części zawodów swoje umiejętności zaprezentowali karatecy z Jonkowa. Pokaz zakończył się efektownym testem temashiwari (łamania twardych przedmiotów). W turnieju rywalizowano w konkurencjach sprawnościowych oraz kumite (walki), a najwięcej emocji towarzyszyło walkom w strefie medalowej. Ostatecznie klasyfikację drużynową wygrała Ostróda (55 pkt.) przed Zambrowem (47 pkt.), a na najniższym stopniu podium uplasowało się Szczytno (25 pkt).

Jak podkreślają organizatorzy, zajęcia w Akademii Sztuk Walki Olsztyn-Jonkowo to świetna zabawa połączona z treningiem – poprawi nie tylko sprawność fizyczną dziecka, ale również nauczy dyscypliny i korzystnie wpłynie na jego poczucie własnej wartości. Zajęcia w ramach Akademii odbywają się w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie we wtorki i czwartki w godz. 17-17.45 dla dzieci w wieku 5-8 lat i w godz. 17.45-19 dla młodzieży i dorosłych.

reklama

Patronat medialny nad imprezą objęły Kurier Olsztyński, Radio Olsztyn oraz TVP Olsztyn.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane