17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Kolizyjny weekend na drogach Warmii i Mazur

EłkKolizyjny weekend na drogach Warmii i Mazur

Od piątku (5.12) na drogach regionu doszło do 13 wypadków drogowych, w wyniku których jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych. Podczas dwóch ostatnich dni policjanci odnotowali blisko 140 kolizji. Policjanci apelują o rozsądek. 

reklama

W sobotę (6.12) nad ranem na drodze nr 51 kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonej przyczyny potrącił śmiertelnie 34-letniego mężczyznę. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Na tej samej wysokości, gdzie miało miejsce potrącenie, w rowie znajdował się pojazd marki volvo, który uderzył w drzewo. W pojeździe nie było kierującego. Droga z Dywit w kierunku Spręcowa była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora  wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Tego samego dnia po godz. 7.30 w miejscowości Jonkowo doszło do potracenia osoby pieszej. Kierująca oplem astra na ul. Klonowej na łuku drogi w prawo nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i straciła panowanie nad pojazdem. Zjechała na lewą stronę ulicy, wjechała na chodnik i potrąciła osobę pieszą. Pojazd zatrzymał się na ogrodzeniu ośrodka kultury. Potrącona kobieta z obrażeniami przewieziona została do szpitala. Pół godziny później przed Jonkowem kierujący vw golfem również nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg i dachował. Kierowca był trzeźwy, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Po 10 minutach na wysokości tego zdarzenia drogowego kobieta kierująca toyotą wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożne drzewo. Kierująca i pasażerka zostały odwiezione do szpitala.

reklama

Niebezpiecznie było także na kętrzyńskich drogach. Po godz. 10.00 oficer dyżurny lokalnej komendy policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Poznańskiej. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 83-letni Włodzimierz S., kierując samochodem marki daewoo lanos wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo przejazdu, co doprowadziło do zderzenia z passatem. Kierowcy byli trzeźwi.  83-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia drogowego doszło również w piątek (5.12) około godziny 16.30 w Piszu na ul. Wojska Polskiego. Kierująca pojazdem marki ford fiesta 23-letnia mieszkanka Ełku potrąciła 68-letnią kobietę, która zamierzała przejść na drugą stronę drogi po przejściu dla pieszych. Jak wynika z ustaleń policjantów, mieszkanka Pisza spojrzała tylko w prawą stronę, widząc, że pojazd jadący z kierunku Białej Piskiej zatrzymał się, aby przepuścić pieszych. Kobieta nie spojrzała już w lewo, gdyż, jak powiedziała, miała kaptur na głowie. Wtargnęła na jezdnię, gdzie została uderzona przez forda jadącego od strony centrum i będącego już na przejściu dla pieszych. 68-letnią kobietę zabrano do szpitala. Na szczęście nie doznała obrażeń.Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym piesza ukarana została mandatem karnym w wysokości 250 złotych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia