0
3.8 C
Olsztyn
piątek, 5 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Areszt wobec 47-latka, który posiadał narkotyki i nielegalnie wyrabiał broń

BraniewoAreszt wobec 47-latka, który posiadał narkotyki i nielegalnie wyrabiał broń

Kryminalni z Braniewa zatrzymali 47-latka, który posiadał broń palną bez wymaganego zezwolenia, a także zajmował się jej wyrabianiem. Policjanci w trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli również około 12 gramów amfetaminy oraz taką samą ilość marihuany. 

reklama

W minioną środę (03.12) policjanci wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 47-letniego mieszkańca Braniewa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że wytypowany mężczyzna może nielegalnie posiadać broń palną, a także narkotyki. W działania zaangażowano również funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz służby celnej z Elbląga. Policyjne przypuszczenia okazały się słuszne.

W oparciu o posiadane informacje policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, należące do podejrzanego. W trakcie tych czynności zabezpieczyli u 47-latka elementy broni palnej oraz narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany, łącznie w ilości blisko 24 gramów.

reklama

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Z ustaleń policjantów wynika, że wcześniej był już karany za podobne przestępstwo. Teraz po raz kolejny stanie przed sądem. Kryminalni przedstawili mu zarzut nielegalnego posiadania oraz wyrabiania broni palnej oraz posiadania narkotyków. 47-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

W piątek (5.12) sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Teraz najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi za kratami.

JC

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Co zabrać na masaż tajski w Warszawie?

Oto wszystko, co warto wiedzieć przed wizytą.

Jak wybrać agencję SEO, aby współpraca przyniosła realny wzrost widoczności?

Działania będą skuteczne, jeśli zostaną odpowiednio dopasowane.

Co ile motogodzin wymieniać olej w ciągniku?

Olej starzeje się w zależności od intensywności pracy silnika.

Jakie buty wybrać na zimę?

Na co zwrócić uwagę wybierając zimowe obuwie?

Hale namiotowe w rolnictwie – o czym pamiętać podczas budowy hali na pasze, płody rolne i nawozy?

Hale namiotowe to jedno z rozwiązań, które zyskuje na popularności w rolnictwie.

Prezent dla ojca, zięcia, teścia i brata – najlepsze upominki dla mężczyzn są na wyciągnięcie ręki!

Wybór prezentu dla mężczyzny potrafi być ogromnym wyzwaniem! W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni rzadziej dzielą się informacją na temat swoich potrzeb, czy marzeń.

Odkryj na święta sklep Zakątek Zdrowia. Warsztaty, prezenty i ekologiczne nowości

W grudniu Zakątek Zdrowia przygotował dla klientów prawdziwy pakiet świątecznych atrakcji i inspiracji zakupowych.

Najbardziej luksusowe delikatesy w Olsztynie? Sklep z produktami premium z całego świata

Limitowane oliwy, sery za 200 zł i babeczki Dolce & Gabbana. Nowy butik spożywczy na Jarotach zachwyca jakością i rzemieślniczym asortymentem

Jakich tkanin unikać przy zwierzętach w domu?

Tkaniny wrażliwe na pazury i sierść.
reklama
reklama