17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Przyjazny dla dzieci pokój w olsztyńskim sądzie

OlsztynPrzyjazny dla dzieci pokój w olsztyńskim sądzie

W Sądzie Okręgowym w Olsztynie powstał Przyjazny Pokój Przesłuchań.Został on przygotowany w oparciu o standardy opracowane przez Fundację Dzieci Niczyje oraz wytyczne Ministerstwa Sprawiedliwości.

reklama

Przyjazny Pokój Przesłuchań to miejsce odpowiadające jednocześnie formalnym wymaganiom przesłuchania, jak i psychofizycznym potrzebom małoletniego. Pomieszczenie to jest przytulne, spokojne i przyjazne dzieciom. Pokój ten ma za zadanie sprawić, by przesłuchiwany małoletni czuł się w nim komfortowo, a stres związany z przesłuchaniem był ograniczony do minimum.

Decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości i Fundacji Dzieci Niczyje pokój przesłuchań prowadzony przez Sąd Okręgowy w Olsztynie, jako spełniający standardy przyjaznego miejsca przesłuchiwania, otrzymał Certyfikat Przyjaznego Pokoju Przesłuchań Dzieci nr 85, doręczony na ręce Prezesa Sądu Okręgowego w dniu 20 października podczas 11. Ogólnopolskiej Konferencji „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw”.

reklama

Na podstawie przeprowadzonych weryfikacji zgłoszenia oraz informacji uzyskanych od dwóch niezależnych weryfikatorów stwierdzono, że prowadzony przez Sąd Okręgowy w Olsztynie pokój jest miejscem przyjaznym, dostosowanym do potrzeb dziecka oraz wymogów wymiaru sprawiedliwości.

pokoj1

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane