22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Pianiści zagrają w olsztyńskiej Filharmonii na instrumencie za pół miliona

OlsztynPianiści zagrają w olsztyńskiej Filharmonii na instrumencie za pół miliona

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie wzbogaciła się o cenny nabytek, a jest nim światowej klasy fortepian marki Steinway & Sons. 

reklama

Pianiści zagrają w olsztyńskiej Filharmonii na instrumencie za pół miliona koncert Olsztyn, Wiadomości

Fortepian koncertowy klasy mistrzowskiej – model D-274 – produkcji znanego amerykańsko-niemieckiego przedsiębiorstwa został zakupiony dzięki dotacji Województwa Warmińsko-Mazurskiego i dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Steinway & Sons od ponad 100 lat dostarcza muzykom z całego świata najwyższej klasy rękodzielnicze instrumenty.

reklama

Koncertowa premiera fortepianu odbędzie się w olsztyńskiej Filharmonii w lutym przyszłego roku. Wtedy odbędzie się specjalny koncert z udziałem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego oraz światowej sławy amerykańskiego pianisty Kevina Kennera, w ramach którego zaprezentowane zostaną dwa koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina (13.02 – koncert fortepianowy e-moll op.11, 14.02 – II koncert fortepianowy f-moll op.21).

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
robac
6 grudnia 2014 00:38

Mam nadzieję, że tym razem na koncert Kennera przyjdzie ktoś oprócz damulek prezentujących swoje garsonki. Kiedy Kenner grał ostatni raz w Olsztynie dla sali świecącej pustkami, to było mi wstyd za całe to zapyziałe miasto. Grał też wtedy na testowanym fortepianie innej, trochę mniej znanej firmy. Pomimo tego, że tamten instrument rozstrajał się w środku skali podczas koncertu (tak właśnie!), to przedstawiciel tej firmy ostro lobbował, aby Filharmonia go zakupiła. Prasa też o tym pisała. Jak widać – nie udało się to. I całe szczęście!

Polecane