26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Ciężarówka potrąciła pieszego. Mężczyzna zmarł w szpitalu

OlsztynCiężarówka potrąciła pieszego. Mężczyzna zmarł w szpitalu

We wczesnych godzinach rannych na DK16 samochód ciężarowy potrącił pieszego. Mężczyzna w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł w wyniku obrażeń. 

reklama

Do wypadku doszło nad ranem po godz. 6.30 na drodze krajowej nr 16, gdzie samochód ciężarowy jadący z przyczepą potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię. Mężczyzna w stanie krytycznym został niezwłocznie przewieziony do szpitala, jednak lekarzom nie udało się go uratować.

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy, natomiast pieszy, który poruszał się poza terenem zabudowanym, nie miał przypiętych żadnych elementów odblaskowych. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Do godz. 8.20 droga z Barczewa w kierunku Olsztyna była zablokowana, później ruch odbywał się wahadłowo.

reklama

W związku z licznymi podobnymi zdarzeniami drogowymi, policjanci apelują o używanie elementów odblaskowych, które zapewnią nam wszystkim – zarówno pieszym, jaki i kierowcom – bezpieczeństwo na drodze, a nawet mogą ocalić życie. Przepisy mówią jasno, że każdy, kto porusza się po zmroku poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników ruchu. Za to wykroczenie można zostać ukaranym mandatem karnym w wysokości do 500 zł.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czytelnik
4 grudnia 2014 14:29

“Mati”
Fotoradar ? co ma fotoradar do braku odblasków u pieszego ? kierowca nie zawinił

Mati
4 grudnia 2014 13:37

Wstawić fotoradar, nie ma innego wyjścia

Polecane